Ćwiczenia z taśmami oporowymi dla początkujących. To ulubiona metoda treningu wielu gwiazd

Trening oporowy z taśmami wcale nie jest taki straszny, jak go malują. Odpowiedni zestaw ćwiczeń sprawi, że będziemy częściej sięgać po to niedocenione akcesorium. Jak zacząć korzystać z taśm?

Dobrze opracowany trening z taśmami oporowymi działa na wiele partii mięśniowych jednocześnie. W taki sposób pobudzimy ciało praktycznie od stóp do głów! Jak zacząć działać z gumami, jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy takich ćwiczeń? To o wiele prostsze, niż może się zdawać. Poniższe ćwiczenia to idealne opcje dla początkujących, aby nauczyć się, w jaki sposób postępować z taśmami, aby angażowały do pracy jak najwięcej mięśni.

Zobacz wideo Jennifer Garner ćwiczy z 83-letnią mamą

Trening z taśmami oporowymi dla początkujących (wykonujemy od trzech do czterech serii)

Ćwiczenie pierwsze

Umieść gumę nad kolanami i zrób rozkrok nieco większy, niż na szerokość bioder. Spleć ze sobą dłonie i trzymaj je na wysokości klatki piersiowej. Zrób 12-15 przysiadów w trzech lub czterech seriach.

Ćwiczenie drugie

Kolejną propozycję zaczynami od przyjęcia pozycji deski na zgiętych przedramionach. Taśmę oporową przesuwamy na uda. Następnie rozstawiamy nogi nieco szerzej, niż na szerokość bioder - tak, by poczuć, że naciągamy taśmę. Przytrzymujemy przyjętą postawę przez 30 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Teraz coś trudniejszego, ale do zrobienia! Taśmę zaczepiamy o dłonie i przerzucamy w taki sposób, aby znalazła się na plecach. Przyjmujemy pozycję wysokiej deski i tak przygotowaniu wykonujemy dziesięć pompek. Jeśli klasyczna wersja jest dla nas jeszcze za trudna, ułatwiamy sobie sprawę, opierając o matę kolana. 

Ćwiczenie czwarte

Do kolejnego ćwiczenia podnosimy się z maty, a taśmę zakładamy na wysokość ud. Stopy rozstawiamy szerzej, niż na szerokość bioder. Plecy prostujemy, splecione dłonie umieszczamy na wysokości klatki piersiowej. Wtedy lekko uginamy kolana i krokiem odstawno-dostawnym robimy spacer, najpierw w lewy, potem w prawy bok. Kontynuujemy ćwiczenie przez minutę lub dwie w jednej serii.

Ćwiczenie piąte

Do ostatniej pozycji przyda nam się krzesło. Taśma ląduje na kostkach, dłonie na oparciu krzesła. Z pozycji stojącej przechodzimy do lekko pochylonej postawy, jednocześnie odwodząc lewą nogę do tyłu i delikatnie w górę, tak, aby napiąć gumę. Po dziesięciu powtórzeniach zmieniamy nogi i powtarzamy odwodzenie na prawej nodze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.