Detoks skóry - po co i jak go zrobić? Oto kilka sposobów na zadbaną i promienną cerę

Na pewno słyszałaś o detoksie ciała, ale czy wiesz, czym to jest detoks skóry? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o sposobach i zaletach takiego zabiegu.

Skóra to delikatna część naszego ciała, która potrzebuje właściwej pielęgnacji. Aby zachować utrzymać ją w zdrowej, dobrej kondycji, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, a w tym m.in, ilość stresu, właściwe nawodnienie oraz dietę. Jak zrobić detoks skóry i z jakich powodów warto się podjąć takiego zadania?

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Detoks skóry - jakie są jego zalety?

Kiedy decydujemy się na przeprowadzenie klasycznego detoksu, zwykle mamy kilka powodów. Jednym z nich jest np. chęć poprawy samopoczucia lub zrzucenie zbędnych kilogramów. Dlaczego warto przeprowadzać detoks skóry? Dzięki temu zyskamy jej odświeżony, zdrowy i promienny wygląd. Poprawi się również tekstura oraz jakość skóry, która stanie się bardziej odporna na działanie poszczególnych bakterii i zanieczyszczeń.

Detoks skóry - jak go zrobić?

Sposobów jest całkiem sporo! Zacznijmy od pierwszego kroku, jakim jest odpowiednie złuszczanie martwego naskórka. Podczas tego procesu pozbywamy się również zgromadzonych w porach zanieczyszczeń. Naturalne peelingi możemy przygotować w domu - najprostszym z nich jest peeling cukrowy. Jeśli jednak nie chcemy same się w to bawić, w każdej drogerii znajdziemy szereg specjalistycznych gotowych produktów. Drugim krokiem po złuszczaniu będzie pamiętanie o ochronie przeciwsłonecznej - dobry krem z filtrem należy stosować codziennie, niezależnie od pory roku i pogody! Promienie słoneczne działają na skórę nie tylko wtedy, kiedy bezpośrednio wystawiamy ją na zewnątrz w letni, bezchmurny dzień!

Punkt trzeci to nawodnienie - odwodniona skóra szarzeje, łatwiej łapie zanieczyszczenia, pory zostają zatkane, a twarz podrażnia się. Dlatego oprócz kremów bardzo ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów.  Kolejny podpunkt dotyczy diety. Włączmy do niej produkty zawierające przeciwutleniacze, które walczą z zanieczyszczeniami od środka. Do listy zakupów dodajmy zatem jagody, orzechy, owoce cytrusowe, ogórki i brokuły.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.