• Link został skopiowany

Płaski brzuch - co stoi na przeszkodzie do wymarzonej sylwetki? Oto najczęstsze błędy

Niestety, nikt nie powiedział, że budowanie wymarzonego sześciopaku będzie proste. Dobrze jest mieć świadomość, jakie błędy przy takim wyzwaniu popełniamy najczęściej, aby je szybko wyłapać i naprawić.
płaski brzuch
unsplash

Wyrzeźbienie i wzmocnienie mięśni brzucha nie jest czymś, co osiągniemy z dnia na dzień. Wymarzony sześciopak wymaga systematyczności i zwrócenia uwagi na wiele aspektów jednocześnie. Co ciekawe, nie chodzi tutaj o same ćwiczenia. Płaski brzuch to praca na wielu poziomach. Co jeśli działamy według planu a efektów brak? Oto najczęstsze błędy, które popełniamy, walcząc o wymarzoną figurę.

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch

Najczęstsze błędy, które popełniamy podczas walki o płaski brzuch

Nie poświęcamy zbyt dużo uwagi swojej diecie

Spójna dieta składająca się z minimalnie przetworzonej żywności, wysokiej jakości białka i mikroelementów przybliży nas do osiągnięcia celu, jakim jest płaski brzuch. Zaniedbanie tej części życia może doprowadzić do tego, że mimo robienia brzuszków, nie widzimy żadnych efektów. To właśnie jadłospis jest pierwszą rzeczą, którą trzeba się zająć.

Tak naprawdę nie angażujemy do ćwiczeń mięśni rdzenia

Nieprawidłowe wykonywanie poszczególnych pozycji sprawi, że mimo największej liczby powtórzeń świetnych ćwiczeń, trening nie przyniesie efektów. Patrzmy zawsze uważnie, czy wykonujemy konkretną pozycję we właściwy sposób oraz czy mięśnie brzucha pozostają cały czas napięte.

Nie zmieniamy ćwiczeniowej rutyny

Jeżeli będziemy trenować w kółko to samo, nasze mięśnie przyzwyczają się do wykonywanych ruchów. Dlatego tak ważne jest, aby co pewien czas zmieniać schemat i dodawać nowe ćwiczenia, by nasze ciało miało przed sobą ciągle nowe wyzwania.

Ćwiczymy codziennie

Tak, to też jest błąd. Brak odpoczynku od treningów powoduje, że mięśnie nie będą mieć czasu na regenerację i rozrost. Z tego względu tak planujmy treningi, aby robić co dwa, trzy dni przerwy w ćwiczeniu mięśni brzucha.

Więcej o: