Trening plażowy, który przyda się nie tylko podczas wakacji. Te sprytne ćwiczenia urozmaicą plan zajęć

Jak się okazuje, treningi plażowe świetnie sprawdzą się również w domowych warunkach. Te proste ćwiczenia nie wymagają specjalnego sprzętu, a idealnie sprawdzą się w roli wzmocnienia kondycji i równowagi.

Całoroczny trening plażowy to świetny sposób na to, aby nieco podkręcić typowe ćwiczenia z zakresu fitnessu. Wybierając tę propozycję dodamy do tradycyjnych ćwiczeń nieco pilatesu, trochę boksowania, trochę zabawy z utrzymaniem równowagi. Jak zatem ćwiczyć trening plażowy w domu?

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Trening plażowy w domu - zestawy najlepszych ćwiczeń

Propozycja pierwsza 

Na sam początek leci plażowa wariacja na temat treningu barre. Zamiast baletowego drążka możemy wykorzystać krzesło. Z jego pomocą wykonujemy m.in. przysiady, pompki na triceps, wypady nogą w tył, opierając ręce na siedzisku, unoszenie nóg do boku. Pomiędzy zaproponowanymi ćwiczeniami dobrze jest robić przerwy na rozciągnie nóg i pleców, aby nie doprowadzić do kontuzji.

Propozycja druga

Kolejnym świetnym ćwiczeniem, które można zrobić zarówno w domu, jak i na plaży, jest mostek z wypchnięciem bioder w górę. Prostą pozycję można urozmaicić na wiele sposobów np. wyprostowaniem jednej nogi w górę lub dodaniem do ćwiczenia ciężarków. Wykonywanie tej pozycji na plaży dodatkowo utrudnia niestabilne podłoże, jakim jest piasek.

Propozycja trzecia

Jeśli chcemy spalić nieco więcej nagromadzonej energii, czas na prawdziwy wyciskacz kalorii. Treningiem tym są zajęcia z elementami wykopów i bokserskich ciosów. Wersja plażowa to niezłe wyzwanie koordynacyjne i równoważne - wykonanie ciosu na piasku jest dużo trudniejsze!  Jednak takie ćwiczenia w domu również mogą przynieść świetne efekty. Wystarczy, że postawimy przed sobą niski stołek lub pudełko i będziemy wykonywać wymachy połączone ze skokami na podwyższenie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.