W jaki sposób zredukować tkankę tłuszczową na plecach? Trener poleca kilka niezawodnych ćwiczeń

Przy nabieraniu zbędnych kilogramów jedni mają problem z oponką na brzuchu, drudzy... w tzw. wałkami na plecach. Jak się ich szybko pozbyć? Oprócz diety, bardzo ważna jest też aktywność fizyczna.

Choć z pewnością nieraz już słyszeliśmy, że nie da się schudnąć z wybranej części ciała, niektóre treningi mogą nam pomóc w podkręceniu spalania zbędnych kalorii. W takim przypadku zalecane jest połączenie treningu siłowego i cardio plus dopasowanie odpowiedniej diety. Jakie rady dla osób, które mają problem ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej na plecach ma trener?

Zobacz wideo Kate Hudson zaprezentowała domowy trening na nogi

Ćwiczenia, które pomogą w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Cel - plecy

W momencie, gdybym naprawdę chciał skupić się na mięśniach i tkankach w obszarze pleców, zdecydowanie skupiłbym się na ruchach, które porządnie rozciągną te okolice. To podniesie twoją postawę i sprawi, że ciało zacznie się zmieniać - twierdzi trener Ben Camara w rozmowie z "The Sun".

Swoim podopiecznym, którzy chcą skupić się na plecach, Ben zaleca zestaw składający się z poniższych wariantów.

Ćwiczenie pierwsze

Aby wykonać pozycję, będą potrzebne taśmy TRX lub specjalna maszyna, którą znajdziemy na siłowni. Łapiemy za drążek lub taśmy i przyciągamy je do klatki piersiowej w taki sposób, aby ściągnąć łopatki do dołu. Robimy od sześciu do ośmiu powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Tym razem łapiemy za hantle i stawiamy przed sobą krzesło. Następnie klękamy lewym kolanem na krześle, trzymając jeden ciężarek w prawej ręce. Pochylamy wyprostowane plecy i jednocześnie podciągamy hantel do boku. Po kilku powtórzeniach zmieniamy rękę i nogę, i powtarzamy cały proces na drugą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Siadamy na podłodze  lub macie z ugiętymi kolanami, stopami na podłodze i odchylamy się lekko do tyłu. Obracamy się z boku na bok, przesuwając ręce od biodra do biodra. Aby to utrudnić, możemy złapać za lekki ciężar lub podnieść stopy z podłogi. Pamiętajmy, aby plecy były wyprostowane, a mięśnie brzucha napięte podczas całego ćwiczenia.

Ćwiczenie czwarte

Tę pozycję najlepiej podczas treningu wykonać kilka razy, wplatając ją pomiędzy powyższe propozycje. A takim wzmacniającym ćwiczeniem jest klasyczna deska na ugiętych przedramionach. Pamiętajmy, aby łokcie znalazły się dokładnie pod ramionami, tułów tworzył jedną linię, a biodra nie znajdowały się ani poniżej ani powyżej utworzonej linii. Na początek róbmy 15-25 sekundowe deski. Z czasem możemy wydłużyć czas tej pozycji do 45 a nawet 60 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.