Wracamy do lat szkolnych i ulubionej zabawy. Trening hula hoop kochają największe gwiazdy

Treningi z hula hoop po raz kolejny podbijają sieć. Na Instagramie oraz TikToku znajdziemy mnóstwo nagrań, które przypomną nam zabawy ze szkolnych lat - warto to do nich wracać? Okazuje się, że owszem!

Od dłuższego czasu hula hoop to nie tylko popularna zabawka, lecz także sprzęt wykorzystywany do całkiem intensywnych ćwiczeń. Czy wysiłek z kółkiem jest opłacalny? Oto najważniejsze korzyści płynące ze zdecydowania się na taki rodzaj treningu.

Zobacz wideo Angelika Mucha prezentuje ulubione ćwiczenia razem z popularnym trenerem gwiazd

Hula hoop - niespodziewanie dużo korzyści z "kręcenia kółkiem"

Podczas kręcenia kółkiem hula hoop, aktywujemy o pracy wiele mięśni, a w tym. m.in. wszystkie te wchodzące w tzw. rdzeń (mięsień prosty oraz mięśnie poprzeczne brzucha), mięśnie pośladków, mięsień czworogłowy i ścięgna podkolanowe, a także łydki. Dzięki pracy praktycznie całego ciała, pracujemy nad równowagą, koordynacją i siłą mięśni. Jeżeli spróbujemy zakręcić hula hoopem na ręce, dodatkowo popracujemy nad mięśniami ramion oraz klatką piersiową i plecami. 

To może być świetne ćwiczenie rehabilitacyjne, które wyzwoli cię z bólu. To podstawowe ćwiczenie z dużą ilością treningu mobilności, który jest dokładnie tym, czego potrzebują niektórzy cierpiący na ból pleców, aby wyzdrowieć – mówi dla Health US Alex Tauberg, kręgarz i certyfikowany specjalista od siły i kondycji w Pittsburghu.

Już po kilku minutach treningu z hula hoop zwrócimy uwagę jeszcze na jedną rzecz - przyspieszony oddech. Wykazano, że regularne ćwiczenia z obręczą wpływają też na wydolność oddechową w taki sam sposób, co trening aerobowy. Aby w pełni cieszyć się z takich korzyści, należy wykonywać ćwiczenia 30-60 minut dziennie, przez pięć dni w tygodniu.

Na rynku dostaniemy zwykłe, lekkie kółka lub obręcze wykonane ze specjalnego tworzywa, które dodatkowo działa jak ciężarki. Pamiętajmy jednak, aby zaczynać od lżejszej wersji, aby przyzwyczaić ciało do wykonywanych ruchów oraz uniknąć ryzyka pojawienia się siniaków od zbyt dużego ciężaru.

Więcej o:
Copyright © Agora SA