Jak spalić TYSIĄC kalorii podczas ćwiczeń? Czy to w ogóle możliwe? Zaskakująca opinia trenera

Tysiąc kilokalorii to znaczna część naszego dziennego zapotrzebowania. Dlatego informacja o spaleniu takiej liczby podczas treningu jest dość zatrważająca.

Jayson Lee to trener personalny z Nowego Jorku, który niedawno udzielił wywiadu dla internetowego magazynu Fatherly. Lee opowiedział o treningach spalających aż tysiąc kilokalorii! Specjalista skupił się zarówno na zaletach, jak i wadach takich ćwiczeń. Jak to możliwe, że podczas zajęć spala się aż tak dużo energii? 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Czy spalenie TYSIĄCA kilokalorii podczas treningu jest możliwe i zdrowe?

Amerykański trener zaczął swoją wypowiedź od tego, że nie poleca takiego rozwiązania każdemu. Szczerze przyznaje, że takie zajęcia wykonywane regularnie to... prosta droga do przetrenowania, kontuzji i wypalenia. Dlaczego zatem, jego zdaniem, warto od czasu do czasu (w specjalnych przypadkach) podjąć się tego morderczego wyzwania? Dla mężczyzn, którzy pragną schudnąć może się to okazać świetnym rozwiązaniem. Po ćwiczeniach trzeba "po prostu" upewnić się, że przeznaczamy odpowiednio dużo czasu na regenerację. Jak wygląda intensywny trening Jaysona Lee na spalenie tysiąca kalorii?

Cindy Crawford pokazała w jaki sposób ćwiczy brzuchChcesz mieć płaski brzuch jak Cindy Crawford? Trenuj mięśnie w ten sposób!

Zajęcia trwają około półtorej godziny (choć Lee poleca przeznaczyć na nie dwie godziny, aby w międzyczasie robić odpowiednio długie przerwy). W pobliżu trzymamy zapas wody i przekąskę - może to być banan lub batonik energetyczny. Trener uczula też, że podane tysiąc kalorii to liczba szacunkowa - istnieje możliwość, że spalimy ich mniej lub więcej. Wszystko bowiem zależy od naszej wagi oraz kondycji wyjściowej. Z czego dokładnie składają się zajęcia?

Anna Lewandowska podrzuca trzy przepisy na zdrowe kolacjeTrzy pomysły na kolacje od Anny Lewandowskiej - to połączenie smaków zaskakuje

  • Pięciominutowa rozgrzewka pod postacią biegu lub marszu.
  • Sesja cardio - dziesięć minut biegania po schodach tak szybko, jak to możliwe.
  • Pierwszy obwód siłowy - po minucie burpees, przysiadów oraz pompek.
  • Siedmiominutowa sesja na skakance.
  • Pięć minut przerwy.
  • Drugi obwód siłowy - po minucie wspinaczki górskiej, spaceru z dwiema dwulitrowymi butelkami wody. Spacer z pudłem ustawionym na plecach - łącznie cztery rundy w ciągu dwunastu minut.
  • Sesja cardio - sprint przez 60 sekund, 30 sekund przerwy i powtórka - łącznie dziesięć sprintów do wykonania.
  • Trzeci obwód siłowy - po minucie przysiadów, noszenia pudła nad głową - łącznie 12 minut ćwiczeń.
  • Sesja cardio - po 30 sekund pajacyków, wysokiego unoszenia kolan w biegu w miejscu. Po każdym 90-sekundowym zestawie zrób 30 sekund przerwy. Wykonaj w ten sposób cztery zestawy, czyli osiem minut ćwiczeń.
Więcej o: