Rozgrzewający trening Edyty Litwniuk - zaledwie trzy ćwiczenia, a dadzą nieźle popalić

Edyta Litwiniuk niedawno podzieliła się na Instagramie szybkim treningiem, który w pigułce mieści jednak całkiem sporo! W taki sposób szybko rozgrzejemy mięśnie.

Edyta Litwiniuk rozpieszcza instagramowych obserwatorów, regularnie wrzucając świetne pomysły na efektywne domowe treningi. Niedawno naszą uwagę przykuł zestaw składający się z trzech ćwiczeń, które wykonujemy na macie. Trenerka udzieliła kilku wskazówek i przedstawiła na nagraniach, jak poradzić sobie z poszczególnymi pozycjami.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Edyta Litwiniuk zachęca do szybkiego treningu

Wystarczy, że przygotujemy sobie matę i nieco miejsca w pokoju, aby bez problemu móc ją rozwinąć. Edyta zaproponowała trzy ćwiczenia, które pobudzą nas do działania nie tylko w senne poniedziałki. Robimy trening składający się z trzech serii, poświęcając na każdą pozycję 30 sekund w rundzie.

  1. Zaczynamy klasycznie od wspinaczki górskiej, przyciągając kolano do przeciwległego łokcia, utrzymując pozycję wysokiej deski.
  2. Przechodzimy do deski na przedramionach, nieco sobie ułatwiając zadanie, poprzez oparcie kolan na macie. Pamiętajmy o mocnym napięciu brzucha!
  3. Kończymy uproszczonym wariantem pompek, wykonując pracę ramionami w standardowy sposób, opierając kolana o matę. Ćwiczenie zaczynamy od klęku podpartego, po czym uginamy ręce w łokciach, przyciągając tułów w stronę podłoża.
 

Pokazane ćwiczenia nie tylko nas pobudzą, lecz także sprawią, że wzmocnimy poszczególne partie mięśni (zwłaszcza, jeśli będziemy ćwiczyć regularnie). Poprawimy siłę w mięśniach brzucha, ramion, rąk oraz pleców. Przy okazji spalimy też nieco kalorii, a tlen będzie szybciej dostarczany do poszczególnych komórek ciała.

Zobacz też: Jak wyćwiczyć mięśnie brzucha i pośladków? Ten zestaw treningowy Edyty Litwiniuk pomoże w uzyskaniu wymarzonej sylwetki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.