TikTokerka zaprosiła mamę do udziału w treningu - razem zaprezentowały dwie wersje ćwiczeń. Petardy!

Ella Mae Rayner prowadzi fitnessowego TikToka, na którym udziela wielu przydatnych wskazówek ćwiczeniowych. Skorzystają zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani.

Treningi na TikToku zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego - w pigułce przedstawiają, jak krok po kroku poradzić sobie z poszczególnymi ćwiczeniami. Niedawno na profilu Elli pojawiło się wideo, w którym zgodziła się wziąć udział mama trenerki. Świetny duet poprowadził przez dwie wersje treningu HIIT tak, aby dopasować ćwiczenia do poziomu umiejętności każdego potencjalnego odbiorcy.

Zobacz wideo Kate Hudson zaprezentowała domowy trening na nogi

TikTokowy trening matki i córki - to się nazywa energia!

Ella jest byłą gimnastyczką, która kocha aktywność fizyczną, obecnie zajmującą się prowadzeniem treningów. Do ćwiczeń stara się zachęcić jak największą liczbę osób, w czym jej pomaga obecność na social mediach, a w tym nagrywanie materiałów pod TikToka. Ella wpadła pomysł zaproszenia do wspólnego treningu mamy - nie spodziewała się, że wideo odniesie taki sukces! Ćwiczenia, które poleca Ella to m.in. wyskoki połączone z przysiadami, burpees, wspinaczka górska, wykroki połączone z przysiadami, przechodzenie do deski, krok łyżwiarza oraz wykopy połączone z przysiadem. Każda pozycja została zaprezentowana w dwóch wariantach - w zależności od naszej początkowej kondycji.

Dlaczego warto poświęcić czas treningom HIIT?

Jak widzimy na nagraniu Elli, HIIT nie musi być od razu bardzo wymagającym treningiem. Można zacząć od pozycji o obniżonej intensywności, przedstawionych na powyższym nagraniu. Ćwiczenia interwałowe mogą z kolei pomóc nam nabrać kondycji, spalić niepotrzebne kalorie - a to wszystko bez specjalnego sprzętu (choć mata ułatwi nam pewnie wykonanie niektórych ćwiczeń jak np. spaceru z deską).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.