Gwiazdorskie treningi, które pomogą nam efektywnie rozpocząć poranek. Każdy zrobisz w jedyne pięć minut

Poranna rutyna największych gwiazd wygląda bardzo podobnie. Na "to do list" znajduje się zdrowe śniadanie, owocowo-warzywny koktajl, chwila na medytację, pielęgnacyjne zabiegi na twarz oraz treningi. Ćwiczenia nie muszą trwać długo - ważne, by zacząć dzień od produkcji endorfin.

Co może łączyć siostry Kardashian z Victorią Beckham? Każda z pań posiada jasno określony plan, który dotyczy produktywnych poranków. Między zjedzeniem zdrowego śniadania a kąpielą na rozbudzenie i zrelaksowanie się celebrytki wybierają się na treningi. Ćwiczenia, które wykonują w tej części dnia, nie są ani skomplikowane ani zajmujące dużo czasu - w końcu porankami rozkręca się plan na resztę dnia. Na jakie zajęcia warto zwrócić uwagę? Tak odmienimy poranną rutynę.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Poranne treningi gwiazd, które zajmą jedynie pięć minut

Orzeźwiające cardio

Plan na zajęcia wygląda następująco; podczas pięciu minut wykonujemy burpees zakończone przysiadem, podskoki w miejscu z przysiadem, niedźwiedzi spacer, skoki krokiem odstawno-dostawnym na boki oraz pajacyki połączone z wyskokiem w górę, z próbą przyciągnięcia kolan do klatki piersiowej. Na każdą pozycję przeznaczamy minutę. Staramy się zrobić całość bez żadnej przerwy.

Wzmocnienie rdzenia

Ranek do dobry moment na rozbudzenie swoich mięśni pleców i brzucha. Pięć minut to wystarczający czas na przynoszące efekty ćwiczenia! Dziś proponujemy kilka wariantów tzw. nożyc, czyli ćwiczenia, w którym unosimy w górę jednocześnie nogi i ręce, przyciągając je do siebie. Polecane pozycje nie są najprostsze, ale sprawiają, że mięśnie zapłoną.

 

Wyzwanie dla odważnych

Na sam koniec coś, co spodoba się dla każdej zapracowanej bizneswoman, która już od rana stawia przed sobą poważne wyzwania. Pięciominutowe ćwiczenia z deską w roli głównej nie należą do łatwych. Zaczynamy od poziomych pajacyków w wysokim planku, następnie przechodzimy do skrętów ciałem w pozycji deski na przedramionach. Później mamy jeszcze przed sobą naprzemienne unoszenie dłoni do ramiona po przeciwnej stronie ciała w wysokiej desce oraz tzw. spacer pająka.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.