Specjaliści odradzają stosowanie popularnych diet. Zazwyczaj nie przynoszą żadnych efektów, a mogą wręcz zaszkodzić!

Bardzo często szukając diety "idealnej", jesteśmy gotowi podjąć się mocno ograniczających rozwiązań, za którymi mają iść szybkie efekty. Dietetycy ostrzegają przed kilkoma popularnymi modelami odżywiania, które mogą nam bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Internet sprawia, że możemy znaleźć mnóstwo propozycji dotyczących skutecznych i szybko działających diet. Niestety nie wszystkie informacje z sieci są w pełni sprawdzone. Niekończąca się lista zachęcających rezultatami modeli odżywiania sprawia, że możemy mieć problem z decyzją, co będzie dla nas najlepsze. Wśród popularnych diet znajduje się również wiele takich, które nie przyniosą żadnych pożądanych efektów - mogą nam wręcz zaszkodzić, przed czym przestrzegają dietetycy.

Zobacz wideo Doda katuje się dietą? Wiemy, co je! „KOCHAM MAJONEZ"

Specjaliści radzą - na te diety trzeba uważać!

Dieta Sirtfood

Rozsławiona przez Adele dieta sirtfood to 21-dniowy plan, który obejmuje ekstremalne ograniczenie kalorii i spożywanie wyłącznie produktów bogatych w "sirtuiny", takich jak pietruszka, jagody, jabłka i zielona herbata. Uważa się, że sirtuiny regulują stany zapalne, spowalniają procesy starzenia i przyspieszają metabolizm. Jednak w niektórych punktach diety ograniczasz się do zaledwie 1000 kalorii, co jest nie tylko trudne do utrzymania, ale i niebezpieczne dla organizmu. Zamiast poprawy samopoczucia i zrzucenia zbędnych kilogramów możemy niestety łatwo wpędzić się w problemy zdrowotne.

Keto

Wysokotłuszczowa dieta o niskiej zawartości węglowodanów jest przedstawiana jako sposób na szybką utratę wagi. Jednak wyniki jej stosowania nie utrzymują się długo. Z kolei zbyt długie stosowanie keto może prowadzić do utraty masy mięśniowej

Optavia

Optavia to program dietetyczny, który zakłada zjadanie chudego białka i warzyw w jednej części dnia, a w drugiej produkty, takie jak koktajle, zupy, płatki zbożowe oraz specjalne batoniki. Podobnie jak sirtfood, optavia opiera się na ekstremalnym ograniczaniu kalorii, więc jej zastosowanie może wiązać się z poważnymi problemami zdrowotnymi oraz niedostarczeniem właściwej ilości witamin i minerałów.

Reset 30-dniowy

Dieta ta skupia się na detoksie organizmu, który ma pomóc kontrolować napady głodu oraz poziom cukru we krwi. Wymaga jednak ekstremalnych ograniczeń, co może być trudne do utrzymania przez określony w nazwie czas. 30 dni to stosunkowo długo na zastosowanie restrykcyjnych zasad. Podczas takiego detoksu, oprócz nadprogramowej warstwy tłuszczu, możemy wypłukać dostarczane z pożywieniem witaminy i minerały. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.