Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Postaw na podcasty! Oto nasza lista ulubionych słuchowisk o zdrowym trybie życia

Szukasz jedzeniowych i treningowych inspiracji? Dziś polecamy coś, co pomoże połączyć jazdę komunikacją miejską czy spacer z odkrywaniem nowinek z lifestylowego świata. Szykuj telefon, słuchawki i nastaw się na przypływ pomysłów!

Podcasty stają się coraz popularniejszą formą wśród twórców z wszelakich grup tematycznych. Wiele osób woli formę słuchowiska o np. czytania gazet czy oglądania filmów np. przez platformę YouTube. Dziś skupiamy się na motywujących i inspirujących podcastach, które pokazują, w jaki sposób możemy zająć się sobą i zmobilizować się do wprowadzania zdrowych zmian.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Szukasz inspiracji? Włącz podcast!

Fizjopozytywnie o zdrowiu

Choć głównym adresatem tej pozycji są trenerzy, masażyści oraz fizjoterapeuci, warto mu poświęcić trochę czasu, nawet gdy nie jesteśmy specjalistami. Podcast skupia się na tym, w jaki sposób możemy walczyć z ograniczeniami naszego ciała, jak radzić sobie z przewlekłymi bólami, a także w jaki sposób wracać do formy. Format jest przystępny również dla tych, którzy nie zaliczają się do jednej z wymienionych grup specjalistów - a to dzięki prowadzącej, czyli Joannie Tokarskiej.

aerobikChcesz urozmaicić domowe treningi? Spróbuj aerobiku! Ćwiczenia mają wiele zalet

Karolina Sobańska Podcast

Format Karoliny do gratka dla wszystkich, którzy interesują się wellnessem, najróżniejszymi dietami, jogą, dbaniem o środowisko, a także holistycznym podejściem do zdrowia, czy nawet... akupunkturą. Prowadząca zaprasza gości z różnych tych dziedzin, aby przeprowadzać wciągające i wyczerpujące temat rozmowy.

U TOKtora

Jeżeli tylko podcasty o zdrowiu leżą w naszym kręgu zainteresowania - autorki nie trzeba za długo przedstawiać. Ewa Podolska przeprowadza rozmowy o chorobach, które występują powszechnie, ale też o tych mniej znanych, aby nieco rozjaśnić, na czym polegają. Co ciekawe, audycje są prowadzone na żywo - każdy może zadzwonić i zadać pytanie, które wpadło mu do głowy podczas słuchania audycji.

Na czym polega metoda kolorowego talerza?Czy metoda kolorowego talerza działa? Ma zapobiegać wielu problemom zdrowotnym

Ali on the Run

Jeśli nie przeszkadza nam audycja prowadzona w języku angielskim, program Ali może być niezwykle ciekawy. Autorka przeprowadza inspirujące rozmowy z osobami, które kochają biegać i spacerować. Wśród gości znajdziemy nawet maratończyków!

Więcej o: