Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Postaw na podcasty! Oto nasza lista ulubionych słuchowisk o zdrowym trybie życia

Szukasz jedzeniowych i treningowych inspiracji? Dziś polecamy coś, co pomoże połączyć jazdę komunikacją miejską czy spacer z odkrywaniem nowinek z lifestylowego świata. Szykuj telefon, słuchawki i nastaw się na przypływ pomysłów!

Podcasty stają się coraz popularniejszą formą wśród twórców z wszelakich grup tematycznych. Wiele osób woli formę słuchowiska o np. czytania gazet czy oglądania filmów np. przez platformę YouTube. Dziś skupiamy się na motywujących i inspirujących podcastach, które pokazują, w jaki sposób możemy zająć się sobą i zmobilizować się do wprowadzania zdrowych zmian.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Szukasz inspiracji? Włącz podcast!

Fizjopozytywnie o zdrowiu

Choć głównym adresatem tej pozycji są trenerzy, masażyści oraz fizjoterapeuci, warto mu poświęcić trochę czasu, nawet gdy nie jesteśmy specjalistami. Podcast skupia się na tym, w jaki sposób możemy walczyć z ograniczeniami naszego ciała, jak radzić sobie z przewlekłymi bólami, a także w jaki sposób wracać do formy. Format jest przystępny również dla tych, którzy nie zaliczają się do jednej z wymienionych grup specjalistów - a to dzięki prowadzącej, czyli Joannie Tokarskiej.

Karolina Sobańska Podcast

Format Karoliny do gratka dla wszystkich, którzy interesują się wellnessem, najróżniejszymi dietami, jogą, dbaniem o środowisko, a także holistycznym podejściem do zdrowia, czy nawet... akupunkturą. Prowadząca zaprasza gości z różnych tych dziedzin, aby przeprowadzać wciągające i wyczerpujące temat rozmowy.

U TOKtora

Jeżeli tylko podcasty o zdrowiu leżą w naszym kręgu zainteresowania - autorki nie trzeba za długo przedstawiać. Ewa Podolska przeprowadza rozmowy o chorobach, które występują powszechnie, ale też o tych mniej znanych, aby nieco rozjaśnić, na czym polegają. Co ciekawe, audycje są prowadzone na żywo - każdy może zadzwonić i zadać pytanie, które wpadło mu do głowy podczas słuchania audycji.

Ali on the Run

Jeśli nie przeszkadza nam audycja prowadzona w języku angielskim, program Ali może być niezwykle ciekawy. Autorka przeprowadza inspirujące rozmowy z osobami, które kochają biegać i spacerować. Wśród gości znajdziemy nawet maratończyków!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.