Chcesz urozmaicić domowe treningi? Spróbuj aerobiku! Mamy kilka powodów, dla których warto się przekonać

Choć aerobik może nam się kojarzyć głównie z zajęciami grupowymi, jest to również świetna metoda na treningi w domu. Dlaczego warto się przekonać do tej aktywności?

Jesteś na etapie przerabiania ćwiczeniowego grafiku? Chcesz spróbować czegoś innego, niż tradycyjne domowe treningi? Świetnie - masz okazję włączyć do rutyny aerobik. Przedstawiamy główne zalety tej aktywności, które zmotywują cię do podjęcia się nowego wyzwania.

Zobacz wideo Anna Dziedzic pokazuje, jak poprawnie wykonać popularne ćwiczenia

Aerobik w domu - powody, które sprawią, że przekonasz się do tego treningu

Dobra zabawa

Aerobikowi zawsze towarzyszy skoczna, optymistyczna muzyka, która dobrze nastroi nas zarówno do ćwiczeń, jak i do reszty dnia. Jeżeli pamiętacie kasety z nagraniami Jane Fondy z lat 80. z pewnością wiecie, co mamy na myśli. Obecnie nie zawsze podczas zajęć usłyszymy przeboje minionej dekady, ale utwory będą równie motywujące do poruszania się w rytm muzyki.

Taniec i trening w jednym 

Skoro już przy muzyce jesteśmy, nie możemy nie wspomnieć również o tym, że aerobik trochę przypomina taniec. Ruchy zsynchronizowane z muzyką to nic innego jak pewien układ taneczny. Osoby, które z aerobikiem znają się trochę dłużej przyznają, że zajęcia traktują właśnie jak ćwiczenia specyficznego tańca.

Nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu

Do aerobiku nie musimy kupować ani maty ani żadnych ciężarków (choć wkręceni w temat ćwiczący lubią sobie dołożyć trochę wysiłku i wykonywać poszczególne układy z kompletem lekkich hantli). Większość ćwiczeń robi się na stojąco, dlatego nie wymagają specjalnego podłoża.

Łatwo dostosujesz trening do umiejętności

W internetowym świecie znajdziemy mnóstwo propozycji aerobikowych zajęć na różnym stopniu zaawansowania. Aerobik nie jest też bardzo wymagającym treningiem, dlatego świetnie nada się dla początkujących. Ważne jest, aby pamiętać o robieniu przerw i trzymaniu blisko siebie butelki z wodą - skoczne ruchy wzmagają pragnienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.