Najlepsze treningi z piłką lekarską, które wezmą cię w obroty. Wzmocnisz mięśnie, poprawisz koordynację i kondycję

Piłka lekarska jest bardzo przydatna, kiedy chcemy szybko wzmocnić kondycję. Jakie treningi możemy przygotować z jej wykorzystaniem?

Z piłką lekarską wykonamy nie tylko popularne ćwiczenie znane pod nazwą russian twist. Trenerka Jessica Mazzucco w rozmowie z portalem Bustle zauważa, że ze wspomnianą piłką możemy zrobić znacznie więcej. Jessica tłumaczy, że możemy wykorzystać akcesorium w roli ciężarka na wiele różnych sposobów, na przykład przy wykonywaniu przysiadów, desek lub pompek. Jak wykonać takie treningi?

Zobacz wideo Julia Wieniawa trenuje na domowej siłowni

Treningi z piłką lekarską - to proste!

Pierwsza propozycja

W ten sposób skupimy się na pośladkach, nogach, mięśniach rdzenia oraz ramionach. Zacznijmy od kucnięcia, a następnie wypchnijmy piłkę nad głowę, jednocześnie prostując się i podnosząc w górę. Po dziesięciu powtórzeniach przejdźmy do kolejnego ćwiczenia polegającego na wykonywaniu wypadu z rotacją. Zacznijmy od lewej nogi. Piłkę trzymamy przy ciele. W momencie wypadu obracamy tułów w lewą stronę. Wracamy do pozycji wyjściowej i tym razem robimy ćwiczenie na prawą stronę. Po dziesięciu powtórzeniach przechodzimy ponownie do pierwszego ćwiczenia - mamy przed sobą trzy treningowe rundy!

Druga propozycja

Tym razem skupiamy się na nogach i ramionach. Ćwiczenia wykonujemy w trzech rundach po dziesięć powtórzeń. Przed nami wysoka deska z jedną ręką opartą o piłkę, połowiczne pompki z obiema dłońmi podtrzymującymi równowagę na piłce oraz wyrzuty piłką w górę nad głowę z pozycji przysiadu sumo.

Trzecia propozycja

Ostatni szybki trening stawia na wielozadaniowość i przyspieszone spalanie kalorii. Mamy przed sobą trzy rundy po dziesięć powtórzeń każdego ćwiczenia. Zaczynamy od przysiadów z uderzaniem piłki o ziemię. Następnie w pozycji stojącej podrzucamy piłkę jak najwyżej możemy, łapiemy ją i kucamy. Do kolejnego ćwiczenia siadamy prosto na macie a następnie prostujemy nogi przed siebie. Odchylamy tułów lekko do tyłu, napinając mięśnie brzucha. Przerzucamy piłkę raz na lewą, raz na prawą stronę tak, by wykonać przyjęte dziesięć powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.