Jedno akcesorium i pięć ćwiczeń - jak wykorzystać pierścień do pilatesu podczas domowych treningów?

Pilates to nie tylko odprężające ćwiczenia rozciągające. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu możemy przeprowadzić całkiem niezły trening spalający zbędne kalorie i wzmacniający mięśnie. Łapcie za pilatesową obręcz i do dzieła!

Pilates to, zaraz obok jogi, jeden z tych treningów, które słyną ze swoich stretchingowych i odprężających właściwości. Choć rzeczywiście, jeśli mówimy o tempie, pilates nie należy do zadań skupiających się na prędkości, nie oznacza, że nie może być wymagającym treningiem. Oto sposób na to, by ta forma aktywności przyniosła nam jeszcze więcej korzyści.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazuje stretching do szpagatu

Pilates - ćwiczenia z obręczą, które wykonasz w domu

Jeżeli zauważyłyśmy u ulubionych celebrytek obręcz przypominającą hula hoop, ale o sporo mniejszych rozmiarach, możemy mieć pewność, że nasza ulubiona gwiazda ćwiczy jogę lub pilates. Obręcz sprawia, że każde ćwiczenie, które wykonujemy, przyniesie jeszcze lepsze efekty. Polecany przez Poosh trening to jedynie pięć minut wysiłku. Zestaw składa się z pięciu ćwiczeń. Jeśli mamy czas, siłę oraz chęci, możemy cały obwód powtórzyć trzy trzy/cztery razy.

Ćwiczenie pierwsze

Klęknij na macie, umieść pierścień za plecami, wyprostuj plecy i ręce w łokciach. Następnie powoli podnieś ręce trzymające obręcz w górę, przytrzymaj chwilę i opuść z powrotem w dół. Zrób powoli dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Przejdź do klęku podpartego, a pierścień umieść pod klatką piersiową, lekko go dociskając, aby nie przemieścił się z pożądanej pozycji. Ręce pozostają wyprostowane w łokciach, podczas gdy nogi pomału odsuwasz do tyłu (pod kolanem powinien powstać kąt rozwarty). W tak przyjętej figurze wykonujemy pompki, uginając łokcie i przyciskając obręcz do ziemi. Standardowo mamy przed sobą dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Przechodzimy do siadu na macie. Nogi zginamy w kolanach i stawiamy przed sobą. Obręcz ląduje na kolanach. Wtedy pomału odchylamy tułów do tyłu i unosimy ręce w górę. Następnie wyciągamy ręce przed siebie i podnosimy tułów do pionu. Robimy dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Od razu z pozycji z poprzedniego ćwiczenia przechodzimy do leżenia na macie z nogami ugiętymi w kolanach pod kątem prostym. Pierścień ściskamy między kolanami. Ręce wyciągamy wzdłuż ciała, napinamy mięśnie brzucha i podnosimy głowę, szyję i barki z podłogi. Wtedy staramy się wyprostować kolana (cały czas ściskając obręcz i starając się, aby nie wypadła nam z właściwej pozycji). Następnie zginamy kolana do pozycji wyjściowej. Powtarzamy dziesięć razy.

Ćwiczenie piąte

Do ostatniego ćwiczenia zakładamy obręcz na nogi i umieszczamy pod kolanami. Opuszczamy ciało na matę, stopy stawiamy na ziemi. Wykonujemy wypchnięcie biodrami w górę, ściskamy pośladki i robimy w tak przyjętej pozycji wypchnięcia kolanami na zewnątrz, naciskając w ten sposób na pierścień. Klasycznie kończymy serię na dziesięciu powtórzeniach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.