Joga tylko relaksuje? Ten trening temu przeczy. 15 minut porządnego wycisku zmieni twoje podejście do ćwiczeń

Joga kojarzy ci się wyłącznie ze spokojnym stretchingiem w ciszy? Istnieje wiele odmian tego treningu - niektóre potrafią wycisnąć z nas siódme poty!

Bardziej wymagająca joga to w zasadzie dwa w jednym; jednocześnie wykonujemy świetny stretching i trening, który porządnie nas zmęczy. 15-minutowe sesje power jogi pozwolą na energetyczne doładowanie przy spaleniu całkiem pokaźnej sumy kalorii.

Zobacz wideo Karolina Pisarek pokazuje, jak ćwiczy jogę

Kwadrans z jogą, która porządnie nas zmęczy. Tak, to możliwe!

Wariant treningu, którym dzisiaj się zajmiemy nazywa się "jogą mocy" nie bez powodu. W krótkim czasie mamy do pokonania kilka ćwiczeń, które zmieniamy w szybkim tempie. Gwarantujemy, że tętno mocno wzrośnie już po paru minutach. Power joga robi się coraz bardziej popularna ze względu na łatwość i efektywność ćwiczeń. W trakcie praktyki podążamy ustaloną kolejnością asan, które zmieniamy zgodnie z rytmem własnego oddechu.

Luke Zocchi trenuje z Chrisem HemsworthemTrener Hemswortha podzielił się ćwiczeniami, z którymi poradzi sobie każdy

Wiele osób praktykujących ten rodzaj aktywności przyrównuje ją do tańca. Ćwiczący twierdzą też, że wystarczy raz spróbować, aby naprawdę wkręcić się w zajęcia, które nigdy się nie nudzą. Każdy wykonuje trening w takim tempie, aby bez problemu wsłuchać się w swoje ciało. Celem power jogi jest wzmocnienie kondycji oraz wytrzymałości, co jest kolejnym czynnikiem, który odróżnia ją od klasycznych wersji tego treningu. Jednym z głównych zadań podczas zajęć jest utrzymywanie ciężaru własnego ciała w niekoniecznie wygodnych dla nas pozycjach.

Jennifer Garner pokazała przepis na ulubione smoothieGarner podała przepis na szybkie i zdrowe śniadanie - robi je codziennie

Czy ten rodzaj aktywności jest dla każdego? Jeśli chcemy znaleźć odpowiedź na to pytanie, nie pozostaje nam nic innego, jak wypróbowanie asan na własnej skórze.

 

Co ciekawe, w sieci, na takich platformach jak YouTube czy Instagram możemy znaleźć wiele odmian power jogi, dostosowanej do wyjściowej kondycji ćwiczącego oraz naszego treningowego celu - mamy do dyspozycji zajęcia ogólnorozwojowe lub takie, które skupiają się na dolnej lub górnej części ciała.

Więcej o: