Ewa Chodakowska tłumaczy, jak dieta wpływa na nasz wygląd: Wszystko w odpowiednich proporcjach

Łamliwe włosy i paznokcie? Poszarzała cera? W powiedzeniu: "jesteś tym, co jesz", jest zdecydowanie więcej prawdy, niż mogłoby nam się wydawać. Ewa Chodakowska uświadamia, na co zwrócić uwagę, jeśli widzimy u siebie pewne problemy.

Ewa Chodakowska podkreśla, że jeśli zauważymy u siebie osłabione włosy czy ich częstsze wypadanie, a nasze paznokcie się łamią, czas dokładniej przyjrzeć się diecie. Najważniejsze jest właściwe zrównoważenie odpowiednich składników, które wpłyną na naszą urodę "od wewnątrz".

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazała różne wersje swojego brzucha

Ewa Chodakowska podaje składniki, które wpłyną na nasz wygląd

To, co jemy, ma wpływ na nasz wygląd! Pamiętaj, żeby twoja dieta była różnorodna, zawierała węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. Wszystko w odpowiednich proporcjach - tłumaczy Ewa na Instagramie.

Co dokładnie wpływa na stan naszej skóry, włosów i paznokci? Trenerka zadbała o przydatną listę:

  • witamina A - wpływa na kolor i wygląd skóry. Znajdziemy ją w marchwi, brokułach, burakach, dyni oraz jajkach. Beta karoten, występujący w pomarańczach, pomidorach, dyni oraz papryce odpowiadają za walkę z przebarwieniami;
  • witaminy z grupy B odpowiadają za wzmacnianie i regenerację włosów.
  • witamina E - ma za zadanie opóźnianie starzenia się skóry, a jej dobre źródła to pestki dyni, kiełki, nasiona słonecznika oraz oleje tłoczone na zimno;
  • witamina C wspomaga wytwarzanie kolagenu, który odpowiada za jędrność oraz elastyczność skóry. Hamuje też wolne rodniki, dlatego jest uważana za witaminę odmładzającą. Pomaga też rozjaśniać przebarwienia, wyrównując w ten sposób koloryt skóry. Witaminy C szukajmy w jarmużu, kiwi, paprykach oraz natce pietruszki;
  • białko wzmacnia włosy, dlatego pilnujmy, aby spożywać rośliny strączkowe, ryby, produkty mleczne oraz mięso;
  • kwasy omega-3, występujące w oleju rzepakowym, tłustych rybach morskich oraz siemieniu i oleju lnianym, również stanowią składnik przyjazny włosom.

Oprócz wymienionych składników pamiętajmy też o właściwym nawadnianiu oraz ważnych pierwiastkach, takich jak żelazo, cynk, magnez, selen, wapń oraz krzem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.