Pięć popularnych ćwiczeń, na które, według ekspertów, nie warto tracić czasu. Nie przynoszą pożądanych efektów!

Nie wszystkie ćwiczenia przynoszą tak samo dużo korzyści. Według ekspertów niektóre popularne zestawy praktycznie... w ogóle nie działają! O czym dokładnie mowa?

Treningi wzmacniają sylwetkę, podnoszą poziom endorfin i pomagają nam w zachowaniu zdrowia. Ćwiczenia siłowe pomagają też w wyrzeźbieniu wymarzonej sylwetki, cardio z kolei jest jednym z lepszych sposobów na walkę z odkładającą się tkanką tłuszczową. Niestety wśród popularnych ćwiczeń znajdziemy mnóstwo takich, które... nie działają aż tak dobrze, jak jest to zapowiadane. Eksperci w rozmowie z  She Finds, twierdzą, że nie warto poświęcać im czasu.

Zobacz wideo Eva Longoria pokazała trening na pośladki

Pięć ćwiczeń, na które nie warto tracić czasu

Brzuszki

Najpopularniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha, które znamy już od podstawówki, nie jest najlepszym wyjściem na wzmocnienie tej części ciała.  Fizjoterapeuta, dr Jenny Prewitt, ostrzegła, że ??ten rodzaj ćwiczeń brzucha nie przynosi większych korzyści głębszym mięśniom rdzenia. Specjalista doradza, aby stawiać na te pozycje, które wzmocnią mięśnie głębokie.

Rosyjskie twisty

Jest to kolejne ćwiczenie, którego celem jest wzmocnienie brzucha i podkreślenie talii. I jest to też kolejne ćwiczenie, nie przynoszące pożądanych efektów. W zasadzie niewłaściwe wykonanie rosyjskich twistów może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Trener personalny Robert Herbst zauważa, że taki trening może źle wpłynąć na dyski lędźwiowe i zamiast tego konkretnego ćwiczenia poleca te, podczas których rdzeń zachowuje bardziej statyczną pozycję, czyli np. deski, wypady czy przysiady.

Superman

Według Matta Chenga to ćwiczenie może uszkodzić plecy, zamiast je wzmocnić. Przez to, że podczas ćwiczenia wykonujemy określony schemat napięć mięśni, zbyt długie wykonywanie tych ruchów może spowodować dyskomfort i ból w plecach, zamiast wspomóc znajdujące się tu mięśnie.

Pompki na triceps

Odwrócone pompki na triceps, jeżeli nie wykonujemy ich dokładnie z instrukcją, może powodować ból w nadgarstkach oraz ramionach. Dlatego w momencie, kiedy nie jesteśmy pewni na sto procent, czy trening przebiega w prawidłowy sposób - lepiej go sobie odpuścić.

Prasa na ramiona

Podnoszenie ciężarków nad głowę, czyli tzw. prasa górna, może być przyczyną wystąpienia poważnych kontuzji. Moment, w którym kończymy wyciskanie nad głową, jest niewygodny dla mięśni ramion. Kiedy nie dopasujemy odpowiednio ciężaru hantli, takie wyciskanie może mieć tragiczne skutki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.