30-dniowe treningowe wyzwanie dla początkujących. Ćwiczenia z zakresu pilatesu pomogą ujędrnić ciało

Cztery tygodnie z pilatesem? Idealne wyzwanie dla początkujących. Już 30-minutowe sesje sprawią, że po zakończeniu wyzwania poczujemy ogromną różnicę. Wyposażmy się w matę i do dzieła!

O zaletach ćwiczenia pilatesu można się długo rozpisywać. Dziś zachęcamy do podjęcia się pilatesowego wyzwania ze względu na to, że trening ten świetnie ujędrnia ciało. Dodatkowo sprawi, że będziemy samoczynnie się prostować, co przyniesie ulgę spiętym mięśniom na plecach. Z jakich pozycji składa się czterotygodniowy plan treningowy?

Zobacz wideo Brie Larson zaprezentowała trening na silne i smukłe nogi

Pilates dla początkujących - zestaw ćwiczeń na treningowe wyzwanie

Przed przejściem do części właściwej poświęć chwilę na relaksację. Połóż się na macie, dociskając do niej plecy. Ręce połóż wzdłuż ciała, nogi wyprostuj. W tej rozluźnionej pozycji weź kilka głębokich oddechów. Następnie zegnij kolana, napnij mięśnie brzucha i zrób kolejne powolne wdechy i wydechy. Później unieś ręce w górę tak, by były prostopadłe do ciała i pozwól sobie jeszcze na kilka oddechów. Wtedy możesz przejść dalej.

Ćwiczenie pierwsze

Przejdź do klęku podpartego. Głowę schowaj między ramionami. Następnie razem z głębokim wdechem zaokrąglij plecy. Później razem z wydechem odwróć ruch tak, aby plecy stały się wklęsłe. Zrób w ten sposób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Zrób wdech i unieś prawą rękę nad głowę, uważając, aby się przy tym nie garbić. Zrób wydech i wydłuż sylwetkę, rozciągając się w prawą stronę. Weź kilka głębokich oddechów i wróć do centralnej pozycji. Powtórz, tym razem przechylając się w lewą stronę, za lewą ręką.

Ćwiczenie trzecie

Przejdź do leżenia plecami na macie. Dłonie umieść pod głową. Nogi zegnij w kolanach. Następnie napnij mięśnie brzucha i unieś klatkę piersiową nad matę. Zatrzymaj pozycję i zrób kilka wdechów i wydechów, utrzymując napięcie w mięśniach brzucha. Potem powoli wróć do początkowej pozycji. Powtórz kilka razy.

Ćwiczenie czwarte

Pozostań w pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia, ale tym razem ręce połóż wzdłuż ciała. Następnie razem z głębokim wydechem wypchnij biodra w górę i unieś pośladki nad matę. Przytrzymaj napięte mięśnie przed kilka głębokich oddechów. Wróć na podłogę i powtórz kilka razy. Ćwiczenie możesz sobie dodatkowo utrudnić, unosząc wyprostowane ręce w górę w taki sposób, aby dłonie skierować w stronę sufitu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.