Domowe cardio bez sprzętu. Najprostsza i darmowa metoda na pozbycie się kilogramów

Ćwiczenia w domu nic nie kosztują - wystarczą chęci, trochę miejsca i odrobina czasu. Jak przeprowadzić szybki trening cardio bez sprzętu?

Trening cardio pozwala szybko spalić nadprogramowe kalorie. Ale to nie jedyna zaleta takich ćwiczeń. Podczas cardio pracujemy też nad wydolnością oddechową oraz sercowo-naczyniową. Jak wprowadzić taki rodzaj aktywności fizycznej do codziennej domowej rutyny? Mamy na to sposób.

Zobacz wideo Eva Longoria pokazała trening na pośladki

Domowy trening cardio - jak ćwiczyć? Minuta po minucie

Ćwiczenie pierwsze (dwie minuty)

Na pierwszy ogień w roli doskonałej rozgrzewki - bieg w miejscu. Podczas dwóch minut przygotowawczych do pozostałej części treningu skupmy się na prawidłowym oddychaniu. 

Ćwiczenie drugie (dziesięć powtórzeń)

Burpees to propozycja, która natychmiast podniesie tętno, a także przyspieszy spalanie tłuszczu. To intensywne ćwiczenie zwiększa tempo przemiany materii, dzięki czemu jest bardzo skuteczne w procesie utraty tłuszczu. 

Ćwiczenie trzecie (20 powtórzeń)

Następna królowa treningów cardio, czyli pompka. Wykonanie pompek, w miarę kolejnych treningów, będzie coraz prostsze. Możemy zacząć od opierania kolan o matę. Pompki doskonale wpływają na sylwetkę - ramiona już po kilku zajęciach będą świetnie wzmocnione.

Ćwiczenie czwarte (30 sekund)

Kiedy przyjdzie pora na klasyczne brzuszki, warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, do podnoszenia pleców używamy mięśni brzucha, a nie szyi! Z tego względu brzuch pozostaje napięty podczas całego ćwiczenia. Po drugie wydech robimy w momencie, gdy odrywamy plecy od maty.

Ćwiczenie piąte (40 powtórzeń)

Kolejny klasyk, który potrafi przynieść zadowalające efekty. Przysiady są łatwe do wykonania, a odpowiednia liczba powtórzeń ćwiczenia sprawia, że mięśnie pośladków będą płonąć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.