Trening na małej przestrzeni. W jaki sprzęt warto zainwestować? Oto nasza top lista

Chcesz regularnie trenować bez odwiedzania siłowni? Ćwiczenia w domu mogą być równie efektywne. Jeżeli zależy ci na jak najlepszych rezultatach, wyposaż się w kilka dodatków.

Ćwiczenia w domu nie wymagają posiadania dużej piwnicy czy podwórka. Z powodzeniem możemy trenować, nawet mieszkając w bloku na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Aby podnieść efektywność i urozmaicić sobie czas podczas zajęć, warto wyposażyć się w kilka przydatnych akcesoriów.

Zobacz wideo Brie Larson zaprezentowała trening na silne i smukłe nogi

Domowa minisiłownia? To się przyda!

Regulowane ciężarki na nadgarstki lub kostki

Jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczeń, kluczowe znaczenie mają przenośne, zdejmowane elementy, które nie zajmują dużo miejsca. Regulowane ciężarki kostek lub nadgarstków to świetny sposób na dodanie odrobiny oporu do ulubionych ćwiczeń. Opaski z ciężarkami mogą nam też towarzyszyć przy wykonywaniu codziennych czynności, np. przy chodzeniu po schodach - gwarantujemy, że wzmocni to nasze mięśnie.

Piłki do ćwiczeń

Duża piłka treningowa z powodzeniem może nam zastąpić krzesło na home office, dodatkowo przynosząc ulgę naszym plecom. Po pracy zamieni się w naszą własną domową siłownię - z jej użyciem możemy zrobić świetny trening siłowy.

Taśmy do ćwiczeń

Oprócz gum o kształcie okręgu to właśnie taśmy są doskonałym sposobem na włączenie oporu do ćwiczeń. Nie od dzisiaj wiadomo też, że przy ich pomocy wykonamy również doskonały stretching. Gumy dostaniemy w kilku wariantach - każdy odpowiada innemu stopniu trudności.

Stepper

Nie zajmuje aż tak dużo miejsca, a świetnie sprawdza się podczas treningu cardio, wzmacniając efekty, które uzyskujemy, wykonując poszczególne pozycje. Ćwiczenia na stepperze uczą równowagi i wzmacniają układ oddechowy. Trening z tym akcesorium sprawi, że szybko wzmocnimy mięśnie nóg i pośladków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.