Ewa Chodakowska przestrzega przed dietetycznymi pułapkami: Takie metody to forma przemocy wobec twojego organizmu

Ewa Chodakowska pragnie nieco zmienić podejście swoich instagramowych obserwatorów do diety. Przez lata utarło się wiele stereotypów dotyczących zdrowego żywienia. Jak słusznie zauważa trenerka - niektóre mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Ewa Chodakowska często podejmuje temat zdrowej diety. Trenerka doradza, aby dobre przyzwyczajenia żywieniowe weszły nam w nawyk. Ewa chce też jednak podkreślić, że przy wyborze oraz podejściu do diety trzeba bardzo uważać, aby nie wpaść w jedną z dietetycznych pułapek.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nową misją. Będzie odchudzać dzieci. "Jest problem"

Ewa Chodakowska przestrzega przed pułapkami dietetycznymi

Chodakowska zauważa, że obecny świat przyzwyczaił nas do tego, że praktycznie wszystko można mieć "na już". Kiedy chodzi o szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, które pojawiły się w wyniku wieloletnich zaniedbań, proponowane są nam diety "natychmiastowe". Głodówki, restrykcyjne diety odchudzające, diety niskowęglowodanowe oraz sokowe - to tylko część niebezpiecznych dla naszego zdrowia metod odchudzania.

Takie metody to forma przemocy wobec twojego organizmu.  Przestań postrzegać jedzenie jako "tuczące"/"dietetyczne", kalorie, jak coś, co prowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Kalorie to przede wszystkim energia! Paliwo, którego potrzebuje twój organizm, żeby prawidłowo funkcjonować - zauważa trenerka.

Chodakowska radzi, aby nieco zmienić sposób myślenia o jedzeniu. To dzięki temu, że właściwie się odżywiamy mamy siłę robić to, co kochamy. Zróżnicowana dieta sprawia, że możemy normalnie funkcjonować. I tak, dbanie o dostarczanie właściwej ilości poszczególnych składników jest ważne, ale trzeba wiedzieć, gdzie jest granica. Obsesyjne liczenie każdej kalorii nie jest czymś, co powinno nam towarzyszyć, nawet kiedy planujemy zrzucić zbędne kilogramy. Zamiast wybierać głodówki, skontaktujmy się ze specjalistą, który właściwie ustawi nam dietę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.