Cztery rzeczy, o których warto wiedzieć, jeżeli chcemy podkręcić metabolizm. Tak dużo łatwiej będzie rzucić zbędne kilogramy

Odchudzanie powinno opierać się na kilku ważnych czynnikach. Istnieją pewne metody, które pozwolą nam zrzucić zbędne kilogramy szybciej - wystarczy, że nauczymy się podkręcać metabolizm. Jak to zrobić?

Przyspieszony metabolizm wiąże się z szybszym pozbywaniem się zbędnych kalorii. Kiedy opanujemy sztukę sterowania przemianami metabolicznymi, będziemy dostarczać odpowiednią dawkę kalorii i polubimy się z ćwiczeniami, waga zacznie spadać znacznie szybciej. 

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Cztery sztuczki, które sprawią, że szybciej spalimy zbędne kalorie

Zwróć uwagę, czy nie jesz za mało

Wiele mówi się o deficycie kalorycznym. Niestety w momencie, kiedy będziemy dostarczać za mało kalorii, metabolizm zwolni, a w rezultacie znacznie trudniej będzie nam zejść z wagi. Aby organizm pracował we właściwy sposób, musi mieć dostarczaną odpowiednią ilość energii do działania. W innym przypadku nie dość, że nie będziemy mieć siły ćwiczyć, to dodatkowo zamiast tracić zbędne kilogramy, może nam ich przybyć.

Nie zapominaj, że dieta to nie wszystko

Jeżeli chcesz się odchudzać w mądry sposób, zamiast stosowania głodówek, zmniejsz nieco dzienną dawkę kalorii i wprowadź w życie więcej ruchu. Ostatnio wielu naukowców zwróciło uwagę na to, że przy odchudzaniu znacznie bardziej efektowne są ćwiczenia siłowe, niż cardio. Trening pomoże nam osiągnąć deficyt kaloryczny, a przy okazji wzmocni mięśnie i poprawi kondycję. Trzy pieczenie na jednym ogniu!

Zwróć uwagę na suplementy

Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że przy odchudzaniu musimy zwrócić szczególną uwagę na zawartość witamin w naszej diecie. Aby ich nie zabrakło, warto w tym czasie zdecydować się na dodatkową suplementację. Wyważona liczba witamin i minerałów spowoduje, że metabolizm będzie działać na pełnych obrotach.

Błonnik to twój nowy priorytet

Skupienie się na spożywaniu większej ilości błonnika to kolejny świetny sposób na łatwą poprawę metabolizmu. Błonnik jest bowiem niezbędny do utrzymania zdrowego układu trawiennego, a to z kolei pozwoli twojemu organizmowi na efektywniejsze spalanie paliwa, które mu dostarczasz. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA