W jaki sposób używać taśm oporowych do stretchingu? Cztery ćwiczenia na dolne części ciała

Ćwiczenia rozciągające powinniśmy robić po każdym treningu. Ten element zajęć nie musi jednak wciąż opierać się na tym samym schemacie. Taśmy oporowe wprowadzą trochę urozmaicenia.

Rozciąganie to ostatnia część treningu, która pozwala na rozluźnienie mięśni po intensywnych ćwiczeniach. To czas, kiedy uspokajamy tętno, wyciszamy się i staramy się odprężyć mięśnie, aby następnego dnia nie walczyć z okropnymi zakwasami. Jeśli stretching cię nudzi, przygotuj taśmę oporową i wprowadź do swojego schematu nieco zmian.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących

Potreningowe rozciąganie z gumami - zestaw prostych ćwiczeń dla początkujących

Podczas takiego stretchingu mięśnie wykonują większą pracę z powodu oporu, jaki stawiają gumy. Niemniej jednak ćwiczenia nie są trudne, a świetnie sprawdzają się do dobrego rozciągania po intensywnych zajęciach. Przy okazji mięśnie staną się silniejsze i bardziej elastyczne. Jak się zabrać za stretching z gumami?

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach, taśmę nałóż na podeszwę jednej stopy. Dwa końce taśmy chwyć w dłonie. Drugą stopę połóż na macie. Następnie unieś stopę z taśmą w górę (podeszwa stopy powinna być równolegle do sufitu), starając się wyprostować nogę w kolanie. Przytrzymaj przez 30 sekund, po czym rozluźnij nogi, usiądź na macie i przełóż taśmę na drugą stopę, po czym powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w pozycji leżącej na macie i nie zdejmuj taśmy ze stopy. Tym razem najpierw wyprostuj nogę w górę, po czym odchyl ją na bok, rozciągając w ten sposób wewnętrzną część uda. Przytrzymaj pozycję 30 sekund, po czym powtórz na drugą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Usiądź na macie, wyprostuj plecy i taśmę załóż za stopy, chwytając dłońmi oba jej końce. Następnie wyprostuj nogi przed siebie i naciągnij taśmę, starając się przyciągnąć dłonie na wysokość bioder. Wytrzymaj 30 sekund, rozluźnij chwyt i puść taśmę luzem. Zrób dwie serie ćwiczenia.

Ćwiczenie czwarte

Uklęknij lewym kolanem na macie, stawiając prawą stopę bardziej z przodu. Zaczep taśmę o lewą stopę. Chwyć dwa końce taśmy dłońmi i postaraj się przyciągnąć lewą stopę do lewego pośladka. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund, po czym zmień strony i powtórz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.