Pięć sposobów Ewy Chodakowskiej na to, aby w końcu wyeliminować podjadanie: Zacznij traktować jedzenie jako coś wyjątkowego

Ewa Chodakowska zauważa, że bardzo często przez brak czasu przestajemy uważnie pilnować tego, co ląduje na naszych talerzach. Co zrobić w momencie, kiedy zdamy sobie sprawę, że za często podjadamy? Aby tego uniknąć, wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad.

Ewa Chodakowska przez prowadzenie sportowo-dietetycznych wyzwań na Instagramie, stara się zainspirować oraz zmotywować obserwatorów do zmiany codziennych nawyków na zdrowsze. W jednym wpisie trenerka skupiła się na czymś, co dotyczy wielu osób. Jak zerwać z nawykiem podjadania? Chodakowska ma pięć zasad, których warto się trzymać.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania

Ewa Chodakowska ma pięć zasad, które pozwolą uniknąć podjadania

Po pierwsze - kontroluj czas i porcje

Na samym początku Ewa proponuje, aby przyjrzeć się, ile dziennie spożywamy posiłków. Trenerka radzi, aby zaplanować je tak, aby jeść co dwie-cztery godziny. W taki sposób utrzymamy energię na stałym poziomie, co sprawi, że nie będziemy mieć ochoty na podjadanie.

Po drugie - uważaj na skoki cukru

Chodakowska podkreśla, że w przypadku kiedy zjadamy po dwa/trzy posiłki o dużej objętości w ciągu dnia, stężenie cukru we krwi gwałtownie się zmienia, co powoduje nagłe napady głodu i niepohamowany apetyt. Dlatego ważne jest, aby jeść częściej, a mniej wtedy po posiłku nie będziemy się czuć zmęczeni i ociężali, a także unikniemy nagłych napadów głodu.

Po trzecie - celebruj posiłki

Zacznij traktować jedzenie jako coś wyjątkowego (nie oglądaj w tym czasie telewizji, nie rozpraszaj się innymi czynnościami). Jedz wolno, dokładanie przeżuwając każdy kęs. Zwracaj uwagę na to, co jesz i czerp przyjemność z jedzenia każdego posiłku - radzi Ewa.

Jedzenie może być dużą przyjemnością i chwilą relaksu, jeśli podejdziemy do niego tak, jak opisuje to Chodakowska.

Po czwarte - nawadniaj się

Ilość wypijanych płynów w ciągu dnia jest istotna z wielu powodów. A w tym pomaga zwalczać mylne uczucie głodu. Ile płynów wypijać? Trenerka radzi skorzystać z prostego wzoru - mnożymy swoją wagę razy 30. W ten sposób uzyskujemy ilość wody, której potrzebuje nasz organizm w mililitrach.

Po piąte - śpij dobrze!

Dobra regeneracja, która unormuje wszystkie procesy, a także... zmniejszy ochotę na niezdrową żywność, nie jest możliwa bez efektywnego snu. Zmęczony organizm częściej domaga się żywności, która powoduje nagły skok (a chwilę później nagły spadek) energii - tak działają wszelkie słodycze i fast foody. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.