Ćwiczenia wzmacniające biodra. Tak zwiększysz zakres ruchu i pobudzisz do pracy odpowiednie mięśnie

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia na biodra? Odpowiedź jest prosta - tak podniesiesz swój komfort podczas treningów i długich wakacyjnych wędrówek.

Nasza sprawność i wytrzymałość uwarunkowana jest różnymi czynnikami. Czasem zdarza się tak, że mimo, zdawać by się mogło, świetnej kondycji nasze nogi zaczynają boleć po przejściu kilku kilometrów, zmiana wariantu deski na trudniejszą jest nie do przejścia, a my nie wiemy, w czym tkwi problem. A czasem umiejscowiony jest w sile naszych bioder.

Zobacz wideo Kate Hudson zaprezentowała domowy trening na nogi

Jak ćwiczyć biodra? Ten zestaw ćwiczeń je wzmocni

Mięśnie okalające biodra mają większy wpływ na kondycję, niż mogłoby się to zdawać. Bardzo często jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy i nawet nie szukamy sposobów, by je wzmocnić. Poniższe ćwiczenia sprawią, że zwiększy się nam zakres ruchu w biodrach, które w międzyczasie staną się wytrzymalsze.

Ćwiczenie pierwsze

Przejdź do pozycji klęku podpartego. Następnie unieś lewą nogę do poziomu bioder w taki sposób, aby w kolanie zachować kąt prosty. Upewnij się, że szyja i plecy są wyprostowane. Wróć nogą do pozycji startowej i wykonaj kilka powtórzeń Zmień potem nogę i wykonaj taką samą liczbę powtórzeń na prawą stronę.

Ćwiczenie drugie

Do tej propozycji potrzebna jest guma oporowa, którą zakładamy tuż pod kolana. Kładziemy się potem na macie na jednym boku. Nogi uginamy w kolanach pod kątem 90 stopni. Głowę kładziemy na wyprostowanej ręce, znajdującej się bliżej podłoża. Następnie unosimy zewnętrzną nogę w powietrze, napinając gumę i cały czas utrzymując obie nogi zgięte w kolanach. Wykonujemy kilka powtórzeń, po czym kładziemy się na drugim boku i powtarzamy.

Ćwiczenie trzecie

Po raz kolejny będziemy ćwiczyć z taśmą umiejscowioną pod kolanami, ale tym razem w pozycji stojącej. Po podniesieniu się z maty robimy rozkrok na szerokość bioder. Nogi lekko zginamy w kolanach. Dłonie splatamy i umieszczamy na wysokości klatki piersiowej. W tak przyjętej pozycji robimy spacer krokiem odstawno-dostawnym najpierw w lewą, potem w prawą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Złap hantle w dłonie, stań prosto w rozkroku na szerokość ramion. Następnie pochyl tułów w taki sposób, aby zachować proste plecy, jednocześnie prostując jedną nogę do tyłu, Pomału wróć do pozycji wyjściowej i powtórz, tym razem unosząc drugą nogę. Zrób ćwiczenie po tyle samo razy na prawą i na lewą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.