Jaką dietę stosuje Jason Momoa? Aktor wielokrotnie podkreślał, że lubi jeść mięso. Keto, paleo? Nic z tych rzeczy!

Jason Momoa zdobył ogromną popularność dzięki roli Khala Drogo w "Grze o Tron". Aktor może pochwalić się niesamowicie wyrzeźbioną sylwetką, co przy jego wzroście robi ogromne wrażenie. Przy takich wymiarach niezbędna jest odpowiednia dieta.

Jason Momoa musi ciężko pracować, aby utrzymać swoją wyrzeźbioną sylwetkę. Przy takich mięśniach niezbędne są częste treningi oraz dobrze dobrana dieta - w końcu nie bez powodu mówi się, że jeśli idzie o rzeźbę, w 80 proc. jest to sukces odpowiedniego jadłospisu. Co w takim razie je Jason w ciągu dnia? 

Zobacz wideo Cezary Pazura opowiedział, jak dba o formę. Dieta? Nic z tych rzeczy!

Codzienna dieta Jasona Momoa

Aktor wielokrotnie podkreślał, że lubi jeść mięso. Wokół jego diety narosło wiele mitów. Wbrew pozorom, nie stosuje wyjątkowo mięsnej diety - nie jest na keto. Nie stosuje też diety paleo. Wątpliwości dotyczące tego, co właściwie je Momoa rozwiał jego trener, Damian Viera, który współpracował z Jasonem m.in. podczas zdjęć do produkcji "Aquaman".

Współpraca z Jasonem nigdy nie opiera się na odchudzaniu. W tym momencie ma około 15-18 procent tkanki tłuszczowej. Wiem, że bez problemu możemy zejść do dziesięciu procent w mniej więcej dwa, trzy tygodnie - tłumaczył Viera w jednym z udzielanych wywiadów.

Aby utrzymać sylwetkę superbohatera, Damian kontroluje ilość poszczególnych składników w diecie Momoa, aby niczego nie zabrakło. Bardzo ważne w diecie Jasona są węglowodany, po które sięga już z samego rana, aby nagromadzić dużo energii do treningów. Większą ilość białka Viera zaleca swojemu podopiecznemu zażywać po południu - w ten sposób składnik ten umożliwia optymalny odpoczynek po ćwiczeniach, m.in. wpływając na regenerację tkanek miękkich. Damian zaleca też Momoa stosowanie postu przerywanego, aby organizm miał szansę na unormowanie trawienia i pozbycie się toksyn. Dodatkowo podczas tego procesu spada ilość wody w ciele, co powoduje, że mięśnie są bardziej widoczne. Post aktor stosował podczas zdjęć do "Aquamana".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.