Ćwiczenia z piłką stabilizacyjną - wzmocnij brzuch, plecy, ramiona i nogi. To proste!

Trening z jednym akcesorium, który wpłynie na kilka partii mięśni jednocześnie? Jeśli jeszcze nie próbowaliście, polecamy następnym razem wykonać ćwiczenia z piłką stabilizacyjną.

Piłka stabilizacyjna pozwala na wykonanie wielu różnych ćwiczeń. Dzisiejszy trening to propozycja dla osób, które chcą popracować nad plecami, ramionami, brzuchem i nogami. Tak wzmocnisz te partie ciała, a przy okazji nabierzesz lepszej koordynacji i równowagi oraz poprawisz swoją elastyczność.

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Trening obwodowy z piłką stabilizacyjną

Przyspieszone spalanie, zwiększone tętno i poprawa kondycji - to tylko część z korzyści, jakie niesie ze sobą trening obwodowy z piłką. Każde z poniższych ćwiczeń wykonujemy w przeciągu 15-30 minut, w zależności od tego, w jakim stanie jest nasza kondycja. Staramy się zrobić trzy/cztery rundy, po kilkanaście powtórzeń każdej pozycji.

Ćwiczenie pierwsze

Usiądź na macie i złap w dłonie piłkę. Unieś ją na wysokość oczu, tułów lekko odchyl do tyłu, ręce powinny być wyprostowane w łokciach, nogi wyprostowane. Następnie unieś do piłki jedną nogę (pozostaje cały czas prosta). Opuść pomału nogę i powtórz to samo z drugą. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenie drugie

Rozpocznij w pozycji deski z prawą stopą na piłce stabilizacyjnej i lewą nogą zgiętą w kolanie i dociśniętą do wewnętrznej strony prawej łydki. Unieś biodra w górę, aby stworzyć kształt odwróconej litery "V", a następnie obróć tułów w prawo, aby przesunąć lewe kolano w kierunku prawego biodra. Przeciągnij lewe kolano z powrotem pod lewe biodro i wróć do pozycji wyjściowej. To jedno powtórzenie. Zrób kilkanaście powtórzeń, zamień pozycje nóg i powtórz tyle samo razy.

Ćwiczenie trzecie

Pozostań w pozycji deski, ale tym razem obie nogi połóż na piłce. Ćwiczenie polega na przyciąganiu i odpychaniu piłki za pomocą nóg, napinając przy tym mięśnie brzucha.

Ćwiczenie czwarte

Klęknij na macie w taki sposób, aby umieścić pośladki na piętach. Następnie chwyć piłkę w ręce i unieś ją nad głowę. Wyprostuj ręce w łokciach i powoli przechyl się w prawą stronę. Wróć do centralnej pozycji i przechyl się tym razem w lewą stronę. To jedno powtórzenie. Pamiętaj, że podczas trwania ćwiczenia ręce powinny być proste w łokciach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.