Anna Lewandowska zdradza triki na zdrową dietą podczas urlopu. Tak utrzymamy formę w trakcie wakacji

Anna Lewandowska zwróciła uwagę, że w okresie letnim wiele osób ma zdecydowanie więcej motywacji do podejmowania się diet oraz aktywności fizycznej. Wakacje to też jednocześnie wiele pokus. Jak sobie poradzić z utrzymaniem zdrowego trybu życia podczas urlopu?

Anna Lewandowska stara dawać się dobry przykład i pokazuje, że podczas urlopu potrafi zarówno przypilnować diety i treningów, jak i odpowiednio się zrelaksować. Anna zauważa, że podczas wakacji często nas dopadają dwie skrajne sytuacje - piękna pogoda dostarcza więcej motywacji do działania, ale jednocześnie szykujemy się też na urlopy, podczas których często trochę sobie odpuszczamy. Jak zatem nawet na wakacjach zadbać o dietę?

Zobacz wideo Anna Lewandowska zorganizowała Q&A. Odpowiedziała na pytania o alkohol

Anna Lewandowska radzi, jak utrzymać dietę podczas wakacji

Spędzajmy czas aktywnie

Urlop to czas na odpoczynek i regenerację, ale nie oznacza to, że musimy cały czas leżeć plackiem na plaży. Wybierzmy swoją ulubioną - spacer, bieganie, może joga na świeżym powietrzu albo sporty wodne? Ruch to istotna część naszego życia, która pomoże nam w zachowaniu szczupłej sylwetki. Aktywność fizyczna to również sposób na wydzielenie większej ilości endorfin. Same plusy!

Wprowadźmy zasadę: wszystko z umiarem

Urlop to często czas próbowania nowych smaków i nie należy z tej przyjemności rezygnować! Pamiętajmy jednak o zdrowym umiarze. Starajmy się unikać potraw smażonych w głębokim tłuszczu i zwróćmy uwagę na to, aby w naszych posiłkach znalazła się porcja warzyw.

Jedzmy regularnie i pamiętajmy o wodzie

Egzotyczne kuchnie potrafią naprawdę zaskoczyć bogactwem smaków. Chciałoby się spróbować wszystkiego, tylko jak to zmieścić? Zmniejszmy porcje i jedzmy więcej mniejszych posiłków. Zamiast trzech, zwiększmy tę liczbę do pięciu. Warto też pilnować godzin jedzenia - regularność wspomaga szybsze trawienie. Nie zapominajmy też o właściwym nawodnieniu, które również wpływa na metabolizm, ale też nasze samopoczucie. W ciepłych krajach odpowiednia dawka wody będzie stosunkowo większa. Pamiętajmy też, że słodkie i gazowane napoje nie wliczają się do "grupy nawodnienia" - takie produkty zwiększają pragnienie, zamiast je gasić.

Co z alkoholem i deserami?

Drinki we wszystkich kolorach to ogromna pokusa. Jednak jeśli zależy nam n ograniczaniu kalorii, zamiast kolorowych napojów alkoholowych postawmy na lampkę wytrawnego wina. Trenerka podkreśla również, że drinki mają zdecydowanie wyższy indeks glikemiczny, dlatego ich wypicie podnosi poziom cukru we krwi. Alkohol sprzyja też podjadaniu, dlatego warto go pić z umiarem. Co do słodyczy, zamiast ich sobie odmawiać, postawmy na zdrowy umiar i jedzmy ich mniej lub zastąpmy ciastka czy ciasta naturalnie słodkimi owocami. Będzie równie smacznie i znacznie zdrowiej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.