Trzy treningi HIIT, których warto spróbować. Idealne, jeśli masz mało czasu i chcesz się poruszać

HIIT czyli treningi interwałowe o wysokiej intensywności podbijają sieć z kilku powodów. Te trzy zestawy ćwiczeń są idealne w momencie, kiedy nie mamy czasu na dłuższe zajęcia, ale nie zamierzamy rezygnować z aktywności.

Treningi interwałowe o wysokiej intensywności, czyli w skrócie HIIT, to propozycja dla osób, które lubią szybkie tempo podczas zajęć. HIIT zostały przygotowane w taki sposób, aby w krótkim czasie przynieść jak najlepsze efekty, dlatego są idealną opcją na aktywność fizyczną w ciągu tygodnia, kiedy nie mamy za wiele czasu na dłuższe ćwiczenia. Po szybkim przeglądzie propozycji na YouTubie naszą uwagę przykuły poniższe propozycje.

Rozgrzewka rozciągającaJak wykonać dobrą rozgrzewkę? Zwróć uwagę na te ćwiczenia. To nasz must-have

Zobacz wideo Kasia Dziurska szaleje z taśmami treningowymi

Trzy treningi HIIT, które pomogą ci utrzymać formę

EMOM

Jest to rodzaj treningu HIIT, który polega na wykonywaniu jak najszybciej podanej liczby powtórzeń ćwiczenia (musimy jednak zmieścić się w 60 sekundach). Jeżeli wykonamy ćwiczenie w 30 sekund, pozostałe 30 odpoczywamy przed kolejną pozycją. Dzięki jasno określonych ram czasowych łatwo zobaczymy, jakie robimy postępy w ćwiczeniach. 

 

AMRAP

To rodzaj HIIT skupiający się na tym, aby wykonać jak najwięcej rund w określonym czasie (ang. as many rounds as possible). Dla przykładu możemy mieć nastawiony stoper na pięć minut i zestaw składający się z pięciu ćwiczeń. W podanym czasie staracie się zrobić jak najwięcej rund, po np. pięć powtórzeń każdej pozycji.

ograniczenie cukruJaka jest bezpieczna tygodniowa dawka cukru? Lepiej jej nie przekraczajmy

 

TABATA

Ostatnia propozycja polega na wykonaniu np. czterominutowego treningu, w skład którego wchodzi osiem rund ćwiczeń. Na każdą pozycję poświęcamy 20 sekund i robimy dziesięć sekund przerwy pomiędzy nimi. Krótko mówiąc, tabata to maksimum skupienia i i zaangażowania w bardzo krótkim czasie, co sprawia, że jest to wyjątkowo intensywny trening. Tabaty mogą być też dłuższe; naszym faworytem jest ta, zawierająca 12 minut ćwiczeń.

 
Więcej o: