Szybka i zdrowa redukcja tkanki tłuszczowej? Anna Lewandowska ma na to sprawdzony sposób

Anna Lewandowska postanowiła podzielić się z czytelnikami bloga metodą, której zastosowanie pomogło zredukować trenerce nadprogramową tkankę tłuszczową po ciąży.

Anna Lewandowska przyznała, że dostaje mnóstwo zapytań o to, jak w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy i czy to w ogóle jest możliwe. Czy szybkie chudnięcie może być zdrowe? Według trenerki istnieją metody, które rzeczywiście spełniają wymienione kryteria. Skuteczna jest zwłaszcza jedna, wypróbowana przez samą Lewandowską.

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała swój cellulit. Odpowiada fance: Co z nim zrobić? To proste!

Anna Lewandowska przekonuje do skutecznego sposobu na zdrową i szybką redukcję

Trenerka zachęca do wypróbowania działania Intermittent Fasting, czyli metody polegającej na powstrzymywaniu się od spożywania posiłków naprzemiennie z okresami, kiedy możemy jeść normalnie.

 Właściwie zaplanowana i bogata we wszystkie niezbędne składniki dieta pozwala w zdrowy sposób spalać tkankę tłuszczową i pozytywnie wpływa na organizm - dodaje Lewandowska na blogu.

Anna tłumaczy, że wyróżniamy dwie podstawowe odmiany tej diety:

  • Alternate-Day Fasting (w skrócie ADF) polegający na przeprowadzaniu minimum 24-godzinnego postu w tygodniu.
  • Time-Restricted Feeding (TRF) czyli metodzie, która polega na wyznaczeniu sobie w obrębie doby przedziału godzinowego, kiedy pościmy.
Podstawą tej diety jest zasada Piramidy Zdrowego Żywienia, dzięki której organizm zostaje zabezpieczony we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały oraz niezbędną liczbę kalorii. W jadłospisie diety IF powinny znajdować się źródła pełnowartościowego białka, zdrowe tłuszcze z przewagą kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, omega-6 i omega-9 oraz węglowodany złożone. W tym czasie zrezygnujmy natomiast z produktów zawierających tzw. puste kalorie o małej wartości odżywczej, produktów pszennych, zawierających cukry proste i potraw smażonych na głębokim tłuszczu - czytamy na hpba.pl.

Anna skupiła się na drugim odłamie IF, czyli TRF. Trenerka zastosowała tę dietę podczas redukcji tkanki tłuszczowej po ciąży, dzięki czemu wie, że taki sposób odżywiania naprawdę może pomóc. Lewandowska radzi zastosować post 16-godzinny. W tym czasie, oprócz nie sięgania po jedzenie, radzi wypijać ziołowe herbaty, wodę oraz niesłodzone herbaty i kawy. Ostrzega również, że na post przerywany nie powinni decydować się diabetycy, kobiety w ciąży i karmiące, dzieci, młodzież oraz osoby, które mają problemy z odżywianiem.

Dlaczego post przerywany to dobra metoda na redukcję?

Główną zaletą według Lewandowskiej jest fakt, że post nie nakłada ograniczenia jeśli chodzi o produkty. Krótko mówiąc, możemy zjadać ulubione potrawy (oczywiście w granicach zdrowego odżywiania i wspomnianej Piramidy Zdrowego Żywienia). Anna radzi też osobom, które pragną zrzucić na wadze zastosowanie deficytu kalorycznego. Z kolei jeżeli naszym celem jest budowanie mięśni, postawmy na nadwyżki energetyczne. W przypadku ośmiogodzinnego okienka żywieniowego (czyli wtedy, kiedy nasz post trwa 16 godzin) spróbujmy spożywać trzy pełnowartościowe posiłki. Jeżeli jemy co 2,5-3 godziny, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przyjdzie nam ochota na podjadanie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.