Ewa Chodakowska zachęca fanki do regularnych badań: Warto pomyśleć o zrobieniu "przeglądu"

Ewa Chodakowska stara się przekonać obserwatorów do tego, że dbanie o siebie to nie tylko dieta, treningi i właściwa pielęgnacja. Bardzo ważne jest również sprawdzanie, jak pracuje nasze ciało od wewnątrz.

Ewa Chodakowska przypomina o tym, że na nasze samopoczucie ma wpływ wiele czynników. Jeśli mamy wrażenie, że jesteśmy lekko osłabieni lub od dłuższego czasu czujemy nieuzasadnioną senność i chroniczne zmęczenie, czas wziąć sprawy w swoje ręce i zobaczyć, czy nie mamy żadnych niedoborów.

Zobacz też: Ewa Chodakowska rusza z nowym programem skierowanym do dzieci: Żeby było jasne, nie chodzi o odchudzanie

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania

Ewa Chodakowska namawia kobiety do regularnych badań

Trenerka zaznacza, że po ostatnim roku każdemu należy się właściwy odpoczynek, wakacje i trochę czasu wolnego od zmartwień. I choć obecnie wiele osób skupionych jest właśnie na relaksie, warto też pomyśleć o swoim zdrowiu.

Jeśli dzięki sezonowi urlopowemu masz teraz trochę więcej czasu, może warto pomyśleć o zrobieniu "przeglądu" swojego organizmu? Bo wiesz… samochód też oddajesz co jakiś czas do kontroli. Dlaczego w takim razie miałabyś pomijać SWOJE zdrowie? - pisze Ewa na Instagramie.

Zobacz też: Dietetyczny dzienny jadłospis Ewy Chodakowskiej. Uwagę zwraca napój który jest instagramowym hitem

Chodakowska przypomina, jakie badania powinny kobiety robić profilaktycznie. Trenerka wymienia:

  • morfologię;
  • ciśnienie krwi;
  • stężenie glukozy;
  • badanie moczu;
  • cytologię;
  • lipidogram;
  • przegląd jamy ustnej;
  • USG piersi i narządów rodnych (po 40. roku życia).

Pamiętajmy, że zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć, a regularne badania pozwolą nam mieć nasz organizm pod kontrolą. Co więcej, Ewa podkreśla, że nawet osoby zdrowo się odżywiające oraz trenujące mogą mieć problemy zdrowotne, dlatego nie warto unikać badań, nawet jeśli czujemy się w świetnej formie, ponieważ niektóre problemy nie dają po sobie żadnych objawów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.