Trzy wskazówki, jak poprawić technikę pompek. Tak wyciśniesz z tego ćwiczenia jeszcze więcej

Pompki to jedno z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie klatki piersiowej i ramion. Co jednak, jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić więcej, niż kilku powtórzeń? Cza na kilka zmian.

Pompki to jedno z bardziej efektywnych ćwiczeń oporowych, o którym wiemy już od szkoły podstawowej. Często jednak wykonujemy je w niewłaściwy sposób, przez co stają się trudnym do wykonania elementem treningu, a w dodatku nie przynoszącym zamierzonych rezultatów. Specjaliści mają jednak kilka wskazówek, które pomogą nam wykonać pompki poprawnie.

Zobacz wideo Jan Wieczorkowski z synem na plecach wykonuje pompki

Jak efektywniej wykonywać pompki w trzech krokach

Wskazówka pierwsza

Nawet jeśli potrafimy wykonać dwie, trzy pompki z rzędu, spróbujmy najpierw opanować prostsze odmiany. Zmieńmy kąt nachylenia ciała w taki sposób, aby zmienił się nacisk na mięśnie. Spróbuj też oprzeć kolana o podłogę lub małe podwyższenie np. ławkę lub krzesło. Innym sposobem będzie wykonywanie pompki przy ścianie - wypróbuj, która metoda będzie ci najbardziej pasować.

Wskazówka druga

Ćwiczenia z małymi ciężarkami na ławce treningowej lub podłodze mogą również pomóc w budowaniu siły ramion i klatki piersiowej, które pracują podczas pompek. Trener współpracujący z magazynem Fit and Well doradza, aby większość ćwiczeń z ciężarkami wykonywać na ławce lub krześle - w ten sposób wzmacniamy prace mięśni i mamy pełen zakres ruchu, co nie jest możliwe przy ćwiczeniach na podłodze.

Wskazówka trzecia

Odkryłem, że jeśli nie wysypiałem się, cierpiały na tym moje powtórzenia pompek – powiedział Hampton w rozmowie z Fit and Well.

Nie ma w tym nic dziwnego. Przy regularnych treningach musimy pamiętać o regeneracji, aby mięśnie miały czas odpocząć między seriami treningów. Pilnujmy też, aby w nawyk weszła zdrowa dieta. Szczególnie polecane są produkty z błonnikiem oraz białkiem, które bezpośrednio przekładają się na wzmacnianie mięśni i minimalizowanie tkanki tłuszczowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.