Jak używać rollera do ćwiczeń na mięśnie brzucha? Ta niewielka rolka może wiele zmienić

Wałek do ćwiczeń ma wiele zastosowań. Dziś sprawdzamy, w jaki sposób może zadziałać na mięśnie brzucha. Wystarczy proste ćwiczenie, aby sprawić, że mięśnie w tej części ciała będą mocniej angażować się w treningi.

Jeżeli wyćwiczone mięśnie brzucha to nasz cel treningowy, warto pamiętać, aby co pewien czas zmieniać ćwiczenia. Aby urozmaicić zajęcia, zwłaszcza te domowe, możemy zaopatrzyć się w zajmujące mało miejsca, a podnoszące efektywność, akcesoria. Jednym z nich jest roller, który znajdziemy najczęściej pod nazwą "rolki ab" . Jak go używać?

Zobacz wideo Julia Wieniawa trenuje na domowej siłowni

Jak używać rollera do ćwiczeń ukierunkowanych na mięśnie brzucha?

Rolki są zaprojektowane w taki sposób, aby bezproblemowo przesuwać się po większości powierzchni podłogowych. Roller zwykle ma koło pośrodku (zazwyczaj wykonane z antypoślizgowej, wytrzymałej i lekkiej gumy) i uchwyty po obu stronach.

To właśnie ta jakby kierownica, a także trzymanie obu uchwytów, zmusza twój rdzeń do pracy, podczas toczenia rollera do przodu i do tyłu – wyjaśnia Tracy Bauer, instruktor Club Pilates GO dla Byrdie.

Roller celuje w mięśnie brzucha, w tym mięśnie skośne, pośladki oraz plecy. Z jego wykorzystaniem w kilku krokach zrobimy proste ćwiczenie.

  •  Uklęknij na macie i umieść roller przed sobą, bezpośrednio pod ramionami.
  • Zanim zaczniesz się poruszać, napnij rdzeń, wciągając brzuch, utrzymując kręgosłup w pozycji neutralnej a plecy płasko.
  • Chwyć boczne uchwyty i utrzymuj ramiona wyprostowane. Ustabilizuj je, aby mieć ciało w pełni pod kontrolą.
  • Odepchnij wałek przed siebie i pomału rusz razem z rollerem do przodu.
  • Zatrzymaj się, zanim poczujesz, że plecy wygięły się w łuk i powoli wróć do pozycji wyjściowej, obracając się do tyłu, cały czas aktywując podczas zmian pozycji mięśnie brzucha.
  • Kontynuuj ćwiczenie, pracując nad pełniejszym zakresem ruchu, rozszerzając biodra dalej, gdy nabierasz siły.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.