Jak używać rollera do ćwiczeń na mięśnie brzucha? Ta niewielka rolka może wiele zmienić

Wałek do ćwiczeń ma wiele zastosowań. Dziś sprawdzamy, w jaki sposób może zadziałać na mięśnie brzucha. Wystarczy proste ćwiczenie, aby sprawić, że mięśnie w tej części ciała będą mocniej angażować się w treningi.

Jeżeli wyćwiczone mięśnie brzucha to nasz cel treningowy, warto pamiętać, aby co pewien czas zmieniać ćwiczenia. Aby urozmaicić zajęcia, zwłaszcza te domowe, możemy zaopatrzyć się w zajmujące mało miejsca, a podnoszące efektywność, akcesoria. Jednym z nich jest roller, który znajdziemy najczęściej pod nazwą "rolki ab" . Jak go używać?

Kate Hudson zaprezentowała prosty domowy trening nógKate Hudson nie zna słowa przerwa. Aktorka pokazała trening na smukłe nogi

Zobacz wideo Julia Wieniawa trenuje na domowej siłowni

Jak używać rollera do ćwiczeń ukierunkowanych na mięśnie brzucha?

Rolki są zaprojektowane w taki sposób, aby bezproblemowo przesuwać się po większości powierzchni podłogowych. Roller zwykle ma koło pośrodku (zazwyczaj wykonane z antypoślizgowej, wytrzymałej i lekkiej gumy) i uchwyty po obu stronach.

To właśnie ta jakby kierownica, a także trzymanie obu uchwytów, zmusza twój rdzeń do pracy, podczas toczenia rollera do przodu i do tyłu – wyjaśnia Tracy Bauer, instruktor Club Pilates GO dla Byrdie.

Trening cardio - spalaj kalorie i chudnijTe ćwiczenia to pożeracze zbędnych kalorii. Podczas treningów spalisz ich aż 400

Roller celuje w mięśnie brzucha, w tym mięśnie skośne, pośladki oraz plecy. Z jego wykorzystaniem w kilku krokach zrobimy proste ćwiczenie.

  •  Uklęknij na macie i umieść roller przed sobą, bezpośrednio pod ramionami.
  • Zanim zaczniesz się poruszać, napnij rdzeń, wciągając brzuch, utrzymując kręgosłup w pozycji neutralnej a plecy płasko.
  • Chwyć boczne uchwyty i utrzymuj ramiona wyprostowane. Ustabilizuj je, aby mieć ciało w pełni pod kontrolą.
  • Odepchnij wałek przed siebie i pomału rusz razem z rollerem do przodu.
  • Zatrzymaj się, zanim poczujesz, że plecy wygięły się w łuk i powoli wróć do pozycji wyjściowej, obracając się do tyłu, cały czas aktywując podczas zmian pozycji mięśnie brzucha.
  • Kontynuuj ćwiczenie, pracując nad pełniejszym zakresem ruchu, rozszerzając biodra dalej, gdy nabierasz siły.
Więcej o: