Te ćwiczenia to pożeracze zbędnych kalorii. Tak spalisz ich aż 400 w 20, 30 lub 40 minut

Chcesz szybko spalić pokaźną sumę nadprogramowej warstwy tłuszczu? Dobierz odpowiednie ćwiczenia do czasu, który chcesz na nie poświęcić.

Spalenie 400 kalorii jest możliwe, dzięki najróżniejszym formom aktywności. Zaczynając na treningu cardio, poprzez zajęcia HIIT, na ćwiczeniach siłowych kończąc. Wszystko zależy od tego, ile jesteśmy gotowi poświęcić czasu na intensywny trening. Oto przykładowe zajęcia dopasowane do różnych czasowych przedziałów.

Zobacz wideo Eva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie

Jak spalić 400 kalorii w 20, 30 i 40 minut?

Trening 400 kalorii w 20 minut

Jeżeli mamy wolnych zaledwie 20-25 minut, trzeba ten czas wykorzystać najefektywniej, jak tylko się da. Dobrym wyjściem będzie trening z kettlebells (tutaj znajdziecie przykładowe ćwiczenia) - według naukowców już minuta treningu spala aż 20 kilokalorii! Kolejnym wyjściem jest tabata - ten intensywny trening przypomina HIIT; składa się z podobnych ćwiczeń a w minutę pozwala pozbyć się 15 kcal.

Trening 400 kalorii w 30 minut

Pół godziny pozwala na skompletowanie zajęć z innych ćwiczeń, niż powyższe. Tutaj sprawdzi się szybki bieg (jeżeli pozwala nam na to kondycja), zajęcia squasha, wioślarstwo oraz niezastąpiona skakanka. Wspomniane aktywności nie tylko świetnie radzą sobie ze spalaniem kilokalorii, lecz także pozytywnie wpływają na naszą koordynację, zwinność oraz wydolność sercowo-naczyniową i oddechową.

Trening 400 kalorii w 400 minut

40 minut to całkiem sporo czasu na efektowne ćwiczenia. W tym czasie możemy wybrać się na rolki, spinning, boks lub aerobik ze stepem. Każdy z treningów ma wiele różnych zalet. Przykładowo przejażdżka na rolkach wzmacnia mięśnie i kości, a aerobik na stepie wymaga od nas aż sześciokrotnie większego wysiłku, niż zajęcia bez tego akcesorium! Z kolei boks przechodzi ostatnio prawdziwy renesans - na takie ćwiczenia decyduje się coraz więcej gwiazd. Jeżeli jeszcze wahacie się z zapisem, koniecznie przeczytajcie o korzyściach tego treningu.

Więcej o: