Kate Hudson nie zna słowa przerwa. Aktorka zaprezentowała kolejny energiczny trening. Przyszła kolej na smukłe nogi

Kate Hudson powoli staje się prawdziwą fitinfluencerką. Na jej Instagramie pojawia się coraz więcej treści związanych z treningami oraz zdrowym żywieniem. Nie tak dawno Hudson ujawniła, w jaki sposób ćwiczy nogi.

Kate Hudson pokazała, że do skutecznych ćwiczeń nie potrzeba wiele. Na domowej siłowni, gdzie nie brakuje aktorce różnych akcesoriów, ta pokazała trening skupiający się na nogach z wykorzystaniem zwykłego krzesła. Hudson dodatkowo wyposażyła się w ciężarki przymocowywane na rzep do kostek, ale ten punkt możemy pominąć. Jak wykonać ćwiczenia Kate?

Zobacz wideo Kate Hudson zaprezentowała domowy trening na nogi

Kate Hudson intensywnie ćwiczy w domu - prostszego treningu nie znajdziecie

Ćwiczenia są banalne i nie wymagają wielkich umiejętności ani odwiedzenia profesjonalnej siłowni. Wymagają jednak skupienia i użycia odpowiedniej ilości siły. Jeżeli jednak wykonamy każdy ruch poprawnie i będziemy trenować regularnie, szybko zauważymy, że nogi są smuklejsze i silniejsze. Jak, krok po kroku, przeprowadzić szybkie zajęcia w stylu Kate Hudson?

Ćwiczenie pierwsze

W pierwszym nagraniu Hudson jednym płynnym ruchem przechodzi z głębokiego wykroku na kolanach do odbicia nogi w górę. Ta pozycja ma na celu rozciągnięcie i wydłużenie wewnętrznej strony ud, jednocześnie wzmacniając pośladek środkowy ćwiczącej nogi. Dodatkowym bonusem jest fakt, że takie regularne rozciąganie minimalizuje ryzyko powstania kontuzji, również po innych treningach.

Ćwiczenie drugie

W drugim klipie Kate działa na wiele grup mięśni jednocześnie, wykonując kolejny pojedynczy płynny ruch. Powoli wyciąga nogę prosto do tyłu, a następnie przekłada ją na bok, aby później skierować ją w górę w kierunku sufitu. W trakcie wykonywania tych ruchów aktorka skutecznie pracuje nie tylko nad nogami, lecz także pośladkami oraz skośnymi i prostymi mięśniami brzucha. Trenując w domu pamiętajmy, aby podczas unoszenia nogi w górę napinać pośladki i mięśnie brzucha - dzięki temu wzmacniamy efekty treningu.

Ćwiczenie trzecie

Ostatnie pokazane przez Hudson ćwiczenie zaczynamy przyjęcia klęku podpartego w taki sposób, aby jedno ramię oprzeć na krześle. Następnie wyciągamy jedną nogę do tyłu, i staramy się unieść ja jak najwyżej w górę. Kate ma świetną kondycję, dlatego też bez problemu w pewnym momencie unosi się na przedniej nodze, prostując ją w kolanie, jednocześnie unosząc tylną nogę jeszcze wyżej, celując stopą w sufit. Jesteśmy pod wrażeniem! To kolejna pozycja, która oprócz mięśni nóg pracuje również nad pośladkami.

Więcej o: