Cztery najlepsze ćwiczenia na dolne mięśnie brzucha. Jak je wykonać poprawnie? Tak będziesz w formie!

Dolne partie brzucha są trudne do wyćwiczenia - nie każdy trening pobudza te mięśnie do działania. Warto zatem mieć kilka pozycji ukierunkowanych na tę część ciała.

Dolne partie brzucha bardzo często są pomijane podczas treningów, a właśnie w tym miejscu szybko odkłada się tkanka tłuszczowa. Aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu w dolnej części brzucha, należy odpowiednie ćwiczenia wykonywać podczas każdego treningu.

Zobacz wideo Trening brzucha na siłowni

Jak wyćwiczyć dolne partie brzucha?

Polecane przez profesjonalistów ćwiczenia zrobimy zarówno w domu, jak i na siłowni. Wcale jednak nie potrzebujemy do przeprowadzenia treningu specjalnego sprzętu. Wystarczy zwrócenie uwagi na kilka pozycji. Jeśli będziemy systematycznie pracować nad dolną częścią brzucha, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawi nam się w tym miejscu niechciana oponka. Dzięki temu wpłyniemy również na jędrność skóry, a także mięśnie głębokie, których wzmocnienie jest bardzo cenne przy różnych treningach, a także codziennych czynnościach. 

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na macie na plecach i wyciągnij przed siebie ramiona. Wtedy zacznij powoli podnosić plecy, aż znajdziesz się w pozycji siedzącej. Następnie odwróć ruch i pomału zacznij opuszczać plecy z powrotem na matę. Pilnuj, aby podnosząc się napinać mięśnie brzucha i nie używać w ruchu szyi - jej spinanie sprawi nie tylko brak efektów ćwiczenia, ale poważne bóle w karku.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia, zmień tylko położenie rąk, kładąc je wzdłuż ciała lub umieszczając dłonie pod pośladkami. Obie nogi lekko zegnij w kolanach, a następnie unieś jednym ruchem w górę, aż utworzą z tułowiem kąt prosty. Przytrzymaj pozycję kilka sekund i pomału opuść nogi z powrotem na matę.

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję deski na ugiętych przedramionach. Napnij mięśnie brzucha, plecy trzymaj prosto. Zacznij przechylać biodra raz na lewą, raz na prawą stronę. Wytrzymaj 30-45 sekund.

Ćwiczenie czwarte

Wróć do leżenia na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie unieś nogi nieco nad podłogę i wykonaj poziome nożyce. Pilnuj, aby brzuch był cały czas napięty. Kontynuuj przez 30-45 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.