Trenerka gwiazd doradza domowe zajęcia z hantlami. Zdradza też ulubione ćwiczenie Shakiry

Anna Kaiser z powodzeniem od lat współpracuje z wieloma gwiazdami. Jej ćwiczenia docenia m.in. Sarah Jessica Parker oraz Shakira. Jakie porady ma dla fanów wytrenowanych aktorek i piosenkarek?

Era domowych treningów cały czas ma się dobrze, dlatego warto szukać nowych ćwiczeń, aby mięśnie nie przyzwyczajały się do konkretnego schematu. Anna Kaiser na czas pandemii koronawirusa przygotowywała nagrania z treningami, które przekazywała dalej swoim podopiecznym. W teamie Anny znajduje się między innymi Shakira, która ćwiczy szczególnie intensywnie - śpiewanie i tańczenie na scenie jest wymagającym zadaniem. Kaiser niedawno udzieliła kilku rad osobom, które chcą trenować z ciężarkami, podając przykładowy plan, do którego stosuje się popularna wokalistka.

Zobacz wideo Eva Longoria pokazała trening na pośladki

Domowy trening z ciężarkami? To proste!

Anna zauważa, że wiele osób na początku, całkowicie niepotrzebnie, obawia się ćwiczeń z ciężarkami. Kaiser zachęca, aby ten lęk przełamać i kupić komplet hantli do domowych treningów - szybko zobaczycie, jak wiele daje dodatkowy ciężar.

Z hantlami można wykonać tysiące ruchów. Przydadzą się nawet podczas wykonywania zwykłych przysiadów - komentuje trenerka w rozmowie z The Post.

Jenny Sugar przez dwa tygodnie codziennie robiła stretching bioder"Codziennie przez dwa tygodnie rozciągałam biodra. Teraz moje ciało jest zupełnie inne". Wystarczyło siedem minut ćwiczeń

Ulubione ćwiczenie Shakiry

Anna na przykładzie współpracy z wokalistką przedstawiła listę prostych do powtórzenia ćwiczeń. Potrzebujemy jedynie trochę wolnej przestrzeni oraz kompletu hantli. Shakira wykonywała tę pozycję, przygotowując się n.in. do występu podczas Super Bowl.

  • Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż ramiona, trzymając hantle w każdej dłoni. Ręce puść luźno na boki.
  • Pochyl się pomału w prawo, kolana lekko ugięte, i przesuń hantle do końca nogi, próbując przejść przez kolano prawą ręką.
  • Zegnij lewą rękę i przyciągnij ciężarek pod pachę, a następnie wróć do pozycji stojącej.
  • Zrób 15 powtórzeń po tej samej stronie i powtórz tyle samo razy na drugą.

Jak się wysypiać podczas upałów?Sen to niezbędna część regeneracji po treningach ? jak wysypiać się w upały?

Kaiser instruuje, aby lekko podwinąć miednicę i wciągnąć tym samym brzuch, aby podczas ćwiczeń pracowały dolne mięśnie brzucha.

Więcej o: