Kourtney Kardashian poleca saunę w roli zabiegu zdrowotno-pielęgnacyjnego. Jak działa?

Na stronie magazynu Poosh, należącego do Kourtney Kardashian, pojawił się artykuł dotyczący korzyści płynących z regularnego odwiedzania sauny.

Kourtney Kardashian jest prawdziwie zakręcona na punkcie wellnessu, trików na urodę oraz intensywnych treningów. Po wymagających ćwiczeniach czas na relaks, który przyniesie ulgę dla mięśni oraz inne dodatkowe korzyści zdrowotne. Z jakich powodów Kourtney stawia na saunę?

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

Kourtney Kardashian poleca saunę z kilku powodów

W ramach programu odnowy biologicznej Kourtny korzysta z sauny w celu detoksykacji przez pięć dni w tygodniu. Najpierw spędza dziesięć minut w saunie, potem następuje zimne płukanie, odczekanie trzech minut, a potem znowu dziesięć minut siedzenia w saunie. Proces powtarza pięć razy w tygodniu - czytamy na stronie Poosh, której właścicielką jest Kardashianka.

Jakie są zalety korzystania z sauny? Kourntey podaje następujące argumenty:

  • wypłukuje toksyny;
  • poprawia stan skóry
  • może zmniejszyć stres i uwalniać endorfiny;
  • spala kalorie;
  • łagodzi bóle, w tym bóle mięśni po treningu;
  • pomaga w leczeniu bezsenności
  • może pomóc w obniżeniu ciśnienia.

Podsumowując, sauna to nie tylko reset dla myśli, lecz także wiele korzyści zdrowotnych.

Sauna - czy istnieją przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do korzystania z sauny dotyczą przede wszystkim osób chorujących na przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, a także osób z astmą oskrzelową czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (nie w stanach zaostrzenia objawów) - czytamy na portalu Poradnik zdrowie.

Powinny jej również unikać osoby z chorobami nowotworowymi, układu pokarmowego, skóry oraz grzybicą i cukrzycą. Takiej formy relaksu muszą też unikać osoby, które posiadają cerę naczynkową, a także osoby cierpiące z powodów problemów z sercem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.