Co jeść przed treningiem? Wszystko zależy od rodzaju ćwiczeń. Poznaj wskazówki eksperta

Wybierasz się na trening i chcesz coś wrzucić na ząb? Zobacz, co najlepiej sprawdzi się przed twoimi ulubionymi ćwiczeniami.

Jeżeli zaczynasz dzień od treningu, dobrze jest zjeść przed coś odpowiedniego, co dostarczy zastrzyku energii i porcji przydatnych składników odżywczych. Co wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką formę treningu wybieramy.

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Najlepsza przekąska przedtreningowa

Krótkie cardio o wysokiej intensywności

Katey Davidson, kanadyjska dietetyczka, w rozmowie z "Eat This, Not That" tłumaczy, że przed ćwiczeniami cardio, trwającymi do 30-45 minut, najlepiej jest zjeść coś z porcją węglowodanów. Przekąskę zjadamy na około 30-60 minut przed treningiem. Możemy sobie pozwolić na np. tosty z masłem orzechowym, szejk z napojem roślinnym lub dojrzałego banana.

Dłuższy trening cardio

Ponadgodzinny bieg dobrze jest poprzedzić węglowodanami i białkiem. Najlepszą potrawą według dietetyczki będzie jajecznica i tosty, bajgiel z serem lub koktajl owocowy z białkiem w proszku.

Dłuższy trening o niższej intensywności

Wybierasz się na dłuższy spacer lub zajęcia z jogi? Najpierw zjedz dwa jajka, filiżankę twarogu lub pół batona proteinowego. Przed takimi zajęciami najważniejsze jest białko, które zapewni uczucie sytości.

Trening siłowy

Taki rodzaj aktywności wymaga zużycia dużo większych pokładów energii. Z tego względu absolutnie nie powinniśmy ćwiczyć na pusty żołądek. Przed treningiem siłowym dobrze jest zjeść zbilansowany posiłek, składający się z białka oraz węglowodanów. Kombinację spożywamy na godzinę przed planowanymi zajęciami. Kanadyjska dietetyczka poleca grecki jogurt z owocami, kanapki z jajkiem i płatki owsiane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.