Wracamy do lat 80. i odgrzewamy ulubiony trening gwiazd. Mijają dekady, a te ćwiczenia nadal są świetne

Kolorowe legginsy, białe opaski podtrzymujące fryzurę i skoczna muzyka. Lubicie ten klimat? Przenosimy się na chwilę do tej barwnej dekady, aby skorzystać z niestarzejących się treningów.

Aerobik w latach 80. rozsławiła Jane Fonda. Aktorka nagrała kasetę z ćwiczeniami, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. Choć obecnie możemy znaleźć całą gamę przeróżnych treningów, czasem warto wrócić do tych sprzed lat, aby przekonać się, że nadal są na czasie!

Zobacz wideo Jane Fonda treningiem namawia rodaków do głosowania

Aerobik z lat 80. Poznaj pięć ponadczasowych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze (16 powtórzeń)

Stań prosto, rozstaw nogi nieco szerzej, niż na szerokość bioder. Wyciągnij obie ręce nad głowę. Następnie unieś w górę prawe kolano do prawego boku, jednocześnie zginając obie ręce w łokciach i ściągając je w dół. Wróć szybko do wyjściowej pozycji i powtórz, tym razem unosząc i zginając lewe kolano.

Ćwiczenie drugie (16 powtórzeń)

Pozostań w szerokim rozkroku i chwyć ciężarek lub butelkę z wodą w prawą rękę. Lewą dłoń oprzyj na biodrze. Delikatnie przechyl ciało na lewą stronę, jednocześnie wymachując prawą ręką w prawy bok, odpychając ciężarek od siebie. Po ośmiu powtórzeniach zmień strony.

Ćwiczenie trzecie (16 powtórzeń)

Cały czas pozostajemy w rozkroku, jedna dłoń znajduje się na biodrze, w drugiej umieszczamy ciężarek. Robimy przysiad, pilnując, aby plecy pozostały wyprostowane. Jednocześnie puszczamy luźno w dół rękę z ciężarkiem. Prostujemy nogę w kolanach, zginając na powrót rękę w łokciu i przyciągając hantel do siebie. Po ośmiu powtórzeniach zmieniamy stronę.

Ćwiczenie czwarte (16 powtórzeń)

Rozstawiamy nogi nieco szerzej, w jednej dłoni cały czas trzymamy ciężarek. Tym razem mamy do wykonania skrętoskłony - ręka z ciężarkiem wędruje do stopy znajdującej się po przekątnej. Po ośmiu skłonach przekładamy hantelek do drugiej ręki i powtarzamy ćwiczenie.

Ćwiczenie piąte (32 powtórzenia)

Przechodzimy do klęku podpartego, opieramy o matę lewe przedramię. Lewe kolano pozostaje na podłodze, zaś prawą nogę prostujemy i unosimy nad podłoże. Prawa dłoń opiera się o matę w taki sposób, aby jej palce skierowane były w lewą stronę. Ćwiczymy starając się, aby prawa noga nie znalazła się poniżej linii bioder i wypychamy ją w górę. Po 16 powtórzeniach zmieniamy pozycję, aby ostatnie powtórzenia wykonała lewa noga.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.