Szukasz urozmaicenia treningów? Wypróbuj siedmiodniowe wyzwanie z pilatesem!

Pilates to idealny wybór, kiedy szukamy mniej intensywnych ćwiczeń, które jednak rozruszają nasze mięśnie. Tydzień to optymalny czas na zapoznanie się z podstawowymi technikami tego treningu.

Pilates nie jest najpopularniejszym treningiem, a powinien być bardziej doceniany. Choć nie wykonujemy skomplikowanych ruchów w szybkim tempie, podczas treningu pracuje wiele mięśni jednocześnie (warto wiedzieć, że pilates pobudza do działania również mięśnie głębokie). Zajęcia poprawiają krążenie krwi, a także zwiększają zakres ruchów w stawach.

Zobacz wideo Eva Longoria wykonuje akrobacje na trampolinie

Siedmiodniowy plan ćwiczeń z pilatesem w roli głównej

Podczas siedmiu dni będziemy mieć do wykonania sześć treningów. Jeden dzień przeznaczamy na regenerację - możemy wtedy wybrać się na dłuższy spacer, aby trochę się rozruszać i dotlenić, jednocześnie pozwalając ciału nieco odpocząć.

Pierwszy dzień - półgodzinny trening całego ciała

Na pierwszy ogień idą zajęcia, które mają na celu zapoznanie nas z podstawowymi ćwiczeniami pilatesu. Trening nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu - przyda się jednak mata, ponieważ część pozycji będziemy robić w pozycji leżącej. Propozycja kanału "Well and Good" zawiera trzy rundy ćwiczeń. Pamiętajmy, że w treningu nie chodzi o szybkość, a dokładność. Każdy ruch zróbmy w swoim tempie.

 

Drugi dzień - dziesięciominutowe zajęcia na stojąco

Po pierwszym, dość intensywnym, dniu przyszedł czas na coś luźniejszego. Wtorkowa propozycja zmieściła się w dziesięciu minutach. Całość koncentruje się przede wszystkim na mięśniach brzucha oraz stabilizacji bioder.

 

Trzeci dzień - zajęcia ze sliderami

Slidery to popularne w jodze oraz pilatesie akcesoria, które wprowadzają do treningów nieco urozmaicenia. Slidery mają kształt okręgów, które docelowo umieszczamy pod stopami lub dłońmi. Ćwiczenia ze ślizgiem aktywują do pracy więcej mięśni.

 

Czwarty dzień - pilates na zgrabne pośladki

Dwadzieścia minut, mata i do dzieła! Unoszenia nóg w klęku podpartym aktywują do pracy mięśnie pośladków, jednocześnie działając też na mięśnie brzucha, odpowiadające za stabilizację ciała w przyjętej pozycji.

 

Piąty dzień - przerwa

Szósty dzień - powrót do początku

Tym razem proponujemy wrócić do półgodzinnego treningu z pierwszego dnia wyzwania, przeprowadzonego przez ekspertkę współpracującą z "Well and Good".

Siódmy dzień - cardio i pilates w jednym

Siedmiodniowe wyzwanie kończymy w nieco szybszym tempie. Połączenie pilatesu i cardio spowoduje, że spalimy więcej kalorii i sprawdzimy, czy przez ostatnie dni nasza kondycja uległa poprawie. Chociaż trening trwa zaledwie dziesięć minut - już po pierwszych pięciu poczujemy jego intensywność!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.