Jak nawilżyć skórę od wewnątrz? Zwróć uwagę na dietę i uzupełnij braki wody bez kremów

Nawilżenie skóry jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na jej zdrowie i wygląd. Chcesz mieć zadbaną cerę? Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie kremy. Sprawdź jak ją nawilżyć od środka.

Sucha skóra to dotkliwa dolegliwość pojawiająca się zarówno w zimne, jak i chłodne miesiące. Szukając sposobów na poradzenie sobie z tym faktem, często natrafiamy na kremy, które obiecują natychmiastową poprawę. Warto wiedzieć, że o nawilżenie skóry trzeba dbać przez cały czas, a nie tylko w momencie, kiedy pojawia się problem. Długofalowe efekty zapewnia... zmiana diety.

Zobacz wideo Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Nawilżamy skórę od środka - co zmienić w diecie?

Po pierwsze - nawadniaj się!

Niby rzecz oczywista, ale wciąż wiele z nas nie dostarcza właściwej ilości płynów do organizmu. W upalne dni powinniśmy dostarczać wody odpowiednio więcej. Jeżeli w skórze wystąpi niedobór płynów,  możemy w ten sposób zaburzyć barierę ochronną, co powoduje zalążek problemów ze skórą, a w tym jej suchość, szorstkość czy pojawienie się niedoskonałości.

Po drugie - jedz zdrowe tłuszcze

Co ma nawilżenie do obecności kwasów tłuszczowych? Bardzo dużo! Pokarmy takie jak tłuste ryby, orzechy, nasiona czy oliwa z oliwek poprawiają wygląd skóry, a w tym podtrzymują poziom nawilżenia, dzięki wzmacnianiu bariery ochronnej. Zmniejszają też powstające stany zapalne.

Po trzecie - ogranicz spożycie kofeiny i alkoholu

Jedna filiżanka porannego espresso nie stanowi problemu (a dla osób z niskim ciśnieniem jest wręcz wybawieniem), ale kiedy dostarczamy kofeiny zbyt dużo, szybko wypłukuje wodę z organizmu. Podobnie działają napoje alkoholowe - nie zaspokajają pragnienia, a powodują stopniowe wysuszanie się skóry.

Po czwarte - pamiętaj o białku

Aby regeneracja komórek skóry przebiegła szybko i bezproblemowo, potrzebujemy wartościowego białka. Spróbujmy zatem dodawać ten składnik do każdego posiłku i przekąsek. Dla przykładu - jogurt grecki z dodatkiem świeżych owoców sprawdzi się wyśmienicie!

Po piąte - nie zapominaj o suplementach

Czasem w naszej diecie dochodzi do sytuacji, kiedy mamy za mało konkretnych witamin i minerałów. Jeżeli wiemy, z czym dokładnie mamy problem, zdecydujmy się na sprawdzone suplementy. O odpowiednie nawilżenie skóry dba witamina A, E, C oraz cynk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.