Zestaw ćwiczeń na rozciąganie ud - tak nie tylko wzmocnisz mięśnie, lecz także wyszczuplisz tę część ciała

Wzmocnione mięśnie ud powodują, że łatwiej nam złapać równowagę podczas treningów. Wytrenowane uda to również podniesienie ogólnej sprawności oraz funkcjonalności. Co zrobić, aby wzmocnić mięśnie w tej części ciała i jednocześnie ją wysmuklić?

Zgrabne uda bardzo często są naszym celem treningowym. Wzmocnienie mięśni zlokalizowanych w tej części ciała niesie wiele korzyści. Jak jednak je wzmocnić, ale jednocześnie sprawić, że będą smukłe? Odpowiedzią jest zestaw ćwiczeń rozciągających.

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Ćwiczenia na smukłe i mocne uda

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od rozstawienia nóg na szerokość bioder oraz położenia na nich dłoni. Wyprostuj plecy i skieruj wzrok przed siebie. Ramiona trzymaj luźno. W tak przyjętej pozycji odstaw lewą stopę do tyłu po skośnej linii. Wróć do centrum i zrób to samo, tym razem odstawiając prawą stopę. Po raz kolejny wróć do centrum, tym razem przesuń po skosie najpierw lewą, potem prawą nogę do przodu. Zrób kilka powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie drugie

Wykonaj przysiad sumo, a następnie obróć prawą stopę do środka, obracając ciało w lewą stronę tak, aby przyjąć pozycję wykroku. Wróć do wyjściowego przysiadu sumo i powtórz to samo, tym razem obracając się w prawą stronę. Wykonaj kilka, kilkanaście powtórzeń w każdą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Rozstaw nogi nieco szerzej, niż na szerokość bioder, zrób przysiad i wyskocz z niego w górę. Wyląduj w pozycji przysiadu i powtórz ruchy kilka razy.

Ćwiczenie czwarte

Zmniejsz rozstawienie nóg i ustaw je mniej więcej na szerokość bioder. Zrób przysiad i kilka pulsów. Wyprostuj się i powtórz czynności. Zrób kilkanaście powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Do tego ćwiczenia przyda się kettlebells lub inny ciężarek, który będzie łatwo schwycić w dłoń. Zrób lekki wykrok, delikatnie przesuwając prawą nogę do przodu. Ciężarek umieść w prawej ręce. Lewa noga powinna być ugięta dość mocno w kolanie, prawa - lekko. Pochyl tułów do przodu, opuszczając w dół wyprostowaną prawą rękę tak, aby kettlebell prawie dotknął do podłogi. Wtedy pomału odwróć ruch i unieś plecy w górę (podczas unoszenia się ściśnij pośladki). Zrób w ten sposób 8-12 powtórzeń na stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.