Ewa Szabatin o "pięknie niedoskonałym": Życie nie składa się wyłącznie z idealnych momentów

Ewa Szabatin poruszyła na blogu ważny temat, który dotyczy wielu kobiet. Dlaczego ciągle podążamy za nieistniejącymi ideałami, kreowanymi w sieci?

Ewa Szabatin często wrzuca na swoje social media zdjęcia typu "Instagram kontra rzeczywistość". Celebrytka wielokrotnie podkreśla, jak nieidealne jest nasze życie, które wykracza daleko poza kolorowe obrazki publikowane w sieci. Po niedawnej medialnej burzy, Ewa postanowiła odnieść się do tego tematu raz jeszcze.

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Ewa Szabtin o "pięknie niedoskonałym" - takie jest życie!

Celebrytka w obszernym wpisie na blogu jasno określiła swoje stanowisko w temacie. 

Zdarzyło się Wam wyjść gorzej na zdjęciu? Mieć gorszy dzień i po prostu nie wyglądać dobrze? To absolutnie normalne i nie ma powodu, by to ukrywać. Życie nie składa się wyłącznie z idealnych momentów, a piękno nie musi być doskonałe - czytamy u Ewy na blogu.

Szabatin na tym nie poprzestała, bezpośrednio nawiązując do sławnego wpisu Agnieszki Kaczorowskiej. Celebrytka wzięła stronę krytykujących Agnieszkę internautów, zauważając, że owa "brzydota" jest w istocie pokazywaniem życia bez fałszywych upiększeń. 

Piękno nie jest idealne. Nie ma konieczności ukrywać go pod perfekcyjnym makijażem, czy wykonywać zabiegi w salonach piękności lub wreszcie poddawać się drakońskiej diecie. Wszystko można robić, ale z głową i umiarem. Najważniejsze jest jednak zdrowie psychiczne, a każda z nas jest przecież inna i piękna na swój sposób - kontynuuje Szabatin.

Ewa dodaje, że to przez media społecznościowe, telewizję, ale też prasę od lat narzucane są określone schematy. Kobiety są atakowane zdjęciami kobiet bez zmarszczek, niedoskonałości czy "tłuszczyku". A jest to niestety świat w pięknym, choć krzywym zwierciadle. Można się czuć dobrze w swojej skórze niezależnie od rozmiaru - warto o o tym pamiętać!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.