Drodzy miłośnicy treningów, te akcesoria bez problemów zabierzecie ze sobą na wakacje. Jak ćwiczyć na urlopie?

Jeżeli szykujecie się na wczasy, ale nie wyobrażacie sobie kilku dni bez trenowania, własną minisiłownię można spakować do walizki. Co ze sobą zabrać?

Przez pandemię w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy często nasze podróże kończyły się na przejściu z salonu do kuchni, a z kuchni do sypialni. W miarę luzowania obostrzeń pomału możemy na nowo cieszyć się większą swobodą. Wiele osób jest w trakcie planowania urlopów. Jeżeli udało nam się zabookować wymarzone wakacje i jesteśmy w trakcie pakowania, ale nadal zastanawiamy się, w jaki sposób nie rezygnować z treningowego grafiku - mamy na to kilka sposobów!

Zobacz wideo Ewa Szabatin zachęca do prostego domowego treningu

Trening na urlopie - co warto ze sobą zabrać?

Jeżeli nie wyobrażamy sobie tygodniowych wczasów bez ćwiczeń, ale nie wiemy, czy na miejscu będziemy mieć dostęp do siłowni, możemy spakować kilka przydatnych akcesoriów, które nie zajmą dużo miejsca, są lekkie, a jednocześnie zapewnią świetną dawkę treningu

Skakanka

To świetna dawka cardio w czystej postaci. Możemy też zabrać wersję z obciążnikami w rączkach, dzięki czemu proste skoki zmienią się w trening siłowy. Zwinięta skakanka nie jest wielkim bagażem, a z jej pomocą zrobimy satysfakcjonujące ćwiczenia.

Slidery

Płaskie koła, które wkładamy pod stopy podczas ćwiczeń sprawdzają się na zajęciach siłowych, pilatesie oraz podczas jogi. Niewielkie wymiary oraz lekkość materiału, z którego są wykonane, sprawiają, że jest to świetny element ekwipunku do wakacyjnej torby treningowej.

Obciążniki na kostki

Trening siłowy nie musi być przeprowadzany z hantlami czy kettlebells. Chociaż opaski z ciężarkami, które mocujemy na nadgarstkach lub kostkach są lżejsze, zawsze jest to pewien rodzaj dodatkowego oporu!

Gumy oporowe

Taśmy treningowe to kolejne bagażowe minimum, które może zapewnić maksimum zmęczenia podczas ćwiczeń. Odpowiednio dobrane gumy oporowe sprawią takie samo wyzwanie dla naszych mięśni co sztangi czy inny rodzaj obciążenia.

Bloczek do jogi

Jeżeli przemieszczamy się samochodem lub mamy do dyspozycji nieco więcej wolnego miejsca w walizce, taki bloczek jest świetnym elementem do treningu i to nie tylko jogi. Bloczki wykorzystamy tak samo przy innych ćwiczeniach np. pompkach, rowerku górskim czy plankach.

Składana mata

Na rynku możemy dostać cienkie maty, które są dostosowane do podróży i składają się w małą kostkę! Zostały zaprojektowane z myślą o tym, aby bez problemu można je było zabrać wszędzie - a przecież dla wkręconych joginek i joginów mata to podstawa!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.