Najlepsze ćwiczenia z gumami oporowymi dla kobiet. 20-minutowy trening pomoże w wyrzeźbieniu sylwetki

Gumy oporowe to jeden z tańszych elementów wyposażenia siłowni lub sprzętu do ćwiczeń w domu. Zajmują niewiele miejsca i możemy z nimi trenować dosłownie wszędzie. Na jakie ćwiczenia powinny zwrócić uwagę kobiety?

Trenerzy proponują zajęcia z gumami zwłaszcza osobom początkującym. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich wykonywać, jeśli jesteśmy nieco bardziej zaawansowanymi ćwiczącymi. Zajęcia z wykorzystaniem taśm świetnie się sprawdzą w roli treningu oporowego. Warto wiedzieć, że podczas takiej aktywności ryzyko kontuzji jest zdecydowanie mniejsze, niż podczas tradycyjnych ćwiczeń siłowych.

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Trening z taśmami oporowymi dla kobiet

Przed rozpoczęciem ćwiczeń zwróćmy uwagę na wybór odpowiedniej taśmy. Jeżeli nigdy wcześniej ich nie używaliśmy, wypróbujmy na początek taką o oporze 5-8 kilogramów. W miarę postępów sięgajmy po kolejne: 12-15 kg do nawet 20-25 kg. Po standardowej rozgrzewce przechodzimy do konkretnych ćwiczeń.

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, rozstaw nogi na szerokość bioder, a taśmę umieść pod stopami. Złap gumę w dłonie. Następnie wykonaj przysiad, jednocześnie prostując ręce w łokciach i rozciągając taśmę, która powinna znaleźć się nad głową. Zrób 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Zrób wykrok do przodu, umieść gumę pod przednią stopą i złap jej drugi koniec w dłonie. Utrzymując pozycję wykroku, w międzyczasie pilnując prostych pleców, napnij gumę podciągając ręce do góry. Guma powinna znajdować się nad kolanem. Zrób w ten sposób 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Wróć do pozycji stojącej i załóż gumę na wysokość nadgarstków. Łokcie  zegnij i trzymaj przy ciele. Pamiętaj, aby się nie garbić! Rozszerzaj ręce, napinając w ten sposób taśmę. Wykonaj 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Zaczep gumę o kostki i połóż się na macie. Ustaw nogi na taką szerokość, aby taśma była porządnie napięta. Wykonaj serię tradycyjnych brzuszków (20-30 powtórzeń).

Ćwiczenie piąte

Wstań z maty i załóż taśmę nad kolana. Rozstaw nogi na szerokość bioder i wykonaj półprzysiad. Pozostając w tej pozycji wykonaj spacer w prawą stronę krokiem odstawno-dostawnym. Pilnuj, aby guma była jak najbardziej napięta. Po dziesięciu krokach zmień kierunek i zacznij przemieszczać się w lewą stronę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.