Trening bez sprzętu do 15 minut - idealne ćwiczenia na wakacje. Zrobisz je wszędzie

Jeśli nawet podczas wakacji rozpiera nas treningowa energia, warto zapisać sobie ćwiczenia, które wykonamy niezależnie od tego, czy mamy dostęp do siłowni.

Trenujesz na wakacjach? Świetnie! Być może w takim razie przydadzą ci się przykładowe ćwiczenia, które urozmaicą harmonogram. Każda z propozycji wykorzystuje jedynie masę ciała, dzięki czemu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych ciężarków. Kolejną zaletą jest fakt, że treningi nie trwają dłużej niż dziesięć minut. 

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Trzy intensywne treningi na wakacje

Kwadrans z treningiem HIIT

Ćwiczenia o wysokiej intensywności mają tę zaletę, że wcale nie musimy długo trenować, aby spalić wiele kalorii. HIIT to przykład takich zajęć, które robimy w interwałach. Te w poniższym wideo trwają minutę, co daje nam aż 15 ćwiczeń. Różnorodność ruchów sprawi, że do pracy zaangażujemy wiele mięśni. Magazyn "Well and Good" zapowiada, że ćwiczenia są skierowane zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

 

10-minutowy trening rdzenia i nóg

W tym zestawie Charlee Atkins postawiła na ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie nóg oraz pleców, a przy okazji sprawią, że tętno nam nieźle podskoczy. Dobór pozycji jest jednak taki, aby potem bez większych problemów z zadyszką spokojnie udać się na plażę. Trenerka z Nowego Jorku bazowała na ćwiczeniach bez sprzętu, które zaleca osobom chcącym dbać o kondycję, ale nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu na siłownię.

 

15 minut na satysfakcjonującą tabatę

Ten trening tabaty jest świetną opcją dla każdego miłośnika cardio. Instruktorka przedstawiła dwa szybkie obwody o wysokiej intensywności. Przypomnijmy, że tabata należy do treningów, które wykonujemy w szybkim tempie. Ćwiczenia nie należą do najprostszych, ale pozwalają spalić mnóstwo kalorii. Podczas 20-sekundowej serii na wybraną pozycję dajemy z siebie wszystko, następnie mamy dziesięciosekundową przerwę, po czym rozpoczynamy kolejne ćwiczenie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.