Pięciominutowy trening ramion z wykorzystaniem obciążników na nadgarstki. To ulubione ćwiczenia Khloe Kardashian

Khloe Kardashian 27 czerwca obchodziła 37. urodziny. Modelka bardzo poważnie podchodzi do treningów i dobiera je tak, aby przynosiły jak najlepsze efekty. Nawet jeśli poświęca ćwiczeniom zaledwie pięć minut, każda sekunda jest wypełniona intensywną pracą.

Khloe Kardashian wyznaje zasadę, która mówi o tym, że trening, aby być skuteczny, nie musi trwać nie wiadomo jak długo. Ta propozycja na wzmocnienie ramion trwa zaledwie pięć minut, a wykonywana regularnie sprawi, że ramiona nabiorą siły i delikatnie zarysowanych mięśni.

Zobacz wideo Jennifer Garner ćwiczy z 83-letnią mamą

Pięciominutowy trening z ciężarkami, który wzmocni ramiona

Zacznij od rozgrzewki

Poświęć chwilę rozluźnienie i koncentrację przed rozpoczęciem treningu. Rozpocznij rozgrzewkę oddechową z ciężarkami już zamocowanymi przy nadgarstkach. Będziesz ich używać przez cały trening. Zacznij od zamknięcia oczu i uwolnienia napięcia w ciele. Trzymaj ręce wzdłuż ciała. Stań prosto i zrób wdech i wydech. Oddychaj głęboko, złącz dłonie, zamknij oczy i odpręż się.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od zrobienia rozkroku na szerokość ramion i lekkiego ugięcia kolan. Plecy trzymaj proste, brzuch napięty. Ręce rozłóż prostopadle do linii ciała. Rób delikatne okręgi ramionami, raz w przód, raz w tył. Wykonaj w ten sposób dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Zegnij ramiona pod kątem 90 stopni. Upewnij się, że łokcie znajdują się w jednej linii z ramionami. Z dłońmi skierowanymi do twarzy, wyciągnij ręce na boki ciała, otwierając w ten sposób klatkę piersiową. Przenieś ręce z boków ciała do przodu i połącz łokcie. Wykonuj te pulsy przez 10 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Zatrzymaj ruch z poprzedniego ćwiczenia. Ręce cały czas są ugięte w łokciach. Każda z nich powinna tworzyć kształt litery L. Trzymaj ręce w tej pozycji w taki sposób, aby znajdowały się prostopadle do linii ciała. Następnie zacznij podnosić ręce w górę i w dół przez dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Przechyl się do delikatnie przodu, utrzymując napięte mięśnie brzucha. Wyciągnij ręce z dłońmi skierowanymi do sufitu do tyłu, a następnie przesuń je do przodu stałym ruchem. Upewnij się, że możesz poruszać ciałem w górę. Kontynuuj przez dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Pozostań w pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia. Wyciągnij ręce na boki, dłonie skieruj do tyłu. Zacznij wyciągać rękę w kierunku boków, a następnie z powrotem. Upewnij się, że angażujesz triceps. Kontynuuj przez dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie szóste

Stań prosto i wyciągnij ramiona do tyłu, dłonie skieruj do podłogi. Wykonuj małe okrężne ruchy do przodu przez dziesięć sekund. Przez ostatnie pięć sekund możesz jeszcze zmniejszyć ruchy okrężne. Następnie przez kolejne dziesięć sekund idź w przeciwnym kierunku. Przez ostatnie pięć sekund możesz rozciągnąć ramiona jeszcze bardziej, aby naprawdę porządnie zaangażować mięśnie.

Ćwiczenie siódme

Przez dziesięć powtórzeń wyciągnij lewą rękę i wyciągnij prawą rękę w górę w kierunku lewej strony ciała, a następnie z powrotem w dół do prawej strony i wyciągnij ją. Powtórz to samo ćwiczenie po drugiej stronie przez kolejne dziesięć powtórzeń.

Zakończenie

Zakończ trening końcowym rozciąganiem. Rozluźnij ramiona i wyciągnij je, rozciągając w ten sposób całą górną część ciała. Lekko podnieś ręce i zrób kilka głębokich oddechów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.