Joanna Koroniewska polubiła się z bieganiem. Ceni tę dyscyplinę za "efekty uboczne"

Joanna Koroniewska przyznała na Instagramie, że niegdyś nie za specjalnie lubiła biegać. Dziś jednak z chęcią wybiera się na jogging. Jak to się stało?

Joanna Koroniewska szczerze napisała, że nie zawsze była fanką biegania. Jeszcze w latach szkolnych pokonywanie kolejnych metrów na lekcjach wychowania fizycznego było dla przyszłej aktorki prawdziwą mordęgą. Do tego sportu przekonała się po wielu latach z jednego, ale bardzo dobrego powodu.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wygłupiają się w domu

Joanna Koroniewska polubiła biegać i zachęca do odnalezienia motywacji

Jeśli obserwujecie Joannę od dłuższego czasu, informacja o tym, że gwiazda kiedyś nie lubiła biegać może być dość zaskakująca. Koroniewską często mogliśmy zobaczyć na zdjęciach z porannego joggingu. Po ciąży, aby odzyskać formę, Joanna przemierzała kolejne trasy z dziecięcym wózkiem, aby połączyć spędzanie czasu z maleństwem i powrót do kondycji. Jak sama przyznaje, miłość do biegania przyszła po latach. 

 Lubię te "efekty uboczne", które widzicie na zdjęciu, chociaż niektórzy pewnie powiedzą, że jestem za chuda, ale ja się dobrze czuje sama ze sobą - napisała aktorka na Instagramie.

Po Koroniewskiej widać, że rzeczywiście dobrze się czuje w swoim ciele. Odnaleziona motywacja pozwoliła jej w odkryciu biegania na nowo. Teraz zachęca obserwatorów do przełamania się i zaznajomienia się ze sportami na nowo.

Biegasz? Pamiętaj o właściwym stretchingu po treningu

Ćwiczenia rozciągające po biegu są tak samo ważne, co rozgrzewka przed rozpoczęciem treningu. Fizjoterapeuci polecają kilka stretchingowych pozycji, dzięki którym nie dopadną nas uporczywe zakwasy. regularne zajęcia z rozciąganiem zmniejszą też ryzyko wystąpienia kontuzji.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od oparcia prawego kolana na ziemi i wysunięcia lewego do przodu. Trzymając górną część ciała prosto, pochyl się do przodu biodrami, aż poczujesz rozciągające się mięśnie. Przytrzymaj przez 20-30 sekund, a następnie zmień strony

Ćwiczenie drugie

Zegnij lewą nogę, opierając kolano o podłogę. Lewą stopę oprzyj o wewnętrzną stronę prawego uda. Dłońmi złap za prawą stopę i pochyl się do przodu w pasie, utrzymując proste plecy. Przytrzymaj przez 30 sekund, a następnie zmień strony.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto i chwyć dłońmi prawą stopę, delikatnie przyciągając jej piętę w kierunku pośladków. Przytrzymaj przez 15-30 sekund, a następnie zmień strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.